کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تقدیر علی اف از نقش پوتین و روسیه در تحولات قره باغ

6 آذر 1400 ساعت 13:47


رئیس جمهور آذربایجان در دیدار با همتای روس خود در سوچی، از نقش پوتین و نیروهای حافظ صلح در قره باغ قدردانی کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان که به سوچی روسیه رفته است با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار و گفتگو کرد.
روابط دو جانبه در بعد سیاسی و اقتصادی در این دیدار مورد بررسی قرار گرفته است.
پوتین در این دیدار با اشاره به افزایش 11 درصدی حجم روابط در مقایسه با سال گذشته، گفت: روسیه همچنان از شرکای تجاری مهم آذربایجان است. 
وی همچنین با اشاره به مسئله قره باغ نیز اظهار داشت: نیروهای صلح بانی روس، نقش مهمی در منطقه دارند. مرکز نظارت مشترک روس-ترک نیز به شکلی اثرگذار فعالیت خود را دنبال می کند. اما متاسفانه بازهم برخی اتفاقات در منطقه رخ می دهد. برای اینکه مردم در قره باغ در صلح و ثبات باشند و برای فراهم کردن شرایط لازم برای توسعه منطقه نیز گفتگو کردیم. اینکه چه کارهایی انجام شد و چه کارهایی باید انجام شود را خواهیم دید.
علی اف نیز با اشاره به حضور نیروهای صلح بان روس گفت: طی یکسال گذشته اتفاق جدی رخ نداده است. اتفاقات کوچکی رخ داد که بحران سیستماتیک بوجود نمی آورد. در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان درگیری هایی رخ داد. اما این در منطقه تحت مسئولیت نیروهای صلح بان روسی نبود. اما با این وجود باید این مسائل را به دقت مورد بررسی قرار داد و درباره آنها صحبت کرد.
وی افزود: برای کاهش خطرات باید مذاکره کنیم. از شما(پوتین) به نمایندگی دولت روسیه و نیز نیروهای صلح بان روسی برای نقشی که ایفا می کنید قدردانی می کنم. 
امروز نشست سه جانبه سران روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان در سوچی برگزار خواهد شد.
 
 


کد مطلب: 24572

آدرس مطلب :
https://www.ccsi.ir/fa/news/24572/تقدیر-علی-اف-نقش-پوتین-روسیه-تحولات-قره-باغ

قفقاز
  https://www.ccsi.ir