کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

با اشاره به تنش های اخیر باکو-ایروان؛

پسکوف: روسیه به نقش میانجیگری خود ادامه می دهد

26 آبان 1400 ساعت 14:17


سخنگوی کاخ کرملین گفت که مسکو به میانجیگری در حل مناقشه بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان ادامه خواهد داد و باور دارد که تثبیت وضعیت از طریق اجرای توافقات کلی در مورد قره باغ، امکان پذیر است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین با اشاره به تشدید تنش های اخیر در مرز جمهوری آذربایجان و ارمنستان و همچنین احتمال نشست سه جانبه مسکو، ایروان، باکو، مواضع روسیه در این زمینه را تصریح کرد.
پسکوف درباره نقش روسیه در میانجیگری بین دو طرف گفت: طرف روسی به انجام این کار (میانجیگری در مذاکرات) ادامه خواهد داد. ما همچنان امیدواریم که تنها راه تثبیت وضعیت، اجرای توافقات سه جانبه باشد. ما معتقدیم که همه کشورها قبل از هر چیز باید به تعهدات خود عمل کنند و این تضمینی برای عدم از سرگیری چنین حوادثی خواهد بود.
سخنگوی کرملین همچنین درباره احتمال برگزاری نشست سه جانبه بین روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان، گفت: البته در مرحله‌ای چنین تماس‌هایی ضروری خواهد بود اما برای امکان‌پذیر شدن آن، رضایت و تمایل سه طرف برای این امر ضروری است.
اخیراً درگیری های مرزی بین باکو و ارمنستان شدت گرفته است و هر یک دیگری را متهم به تجاوز به خاک خود و استفاده از انواع سلاح های گرم در این تجاوزها، می کند که در همین زمینه و با وساطت مسکو، فعلا آتش بسی میان دو طرف برقرار شده است.
 
 


کد مطلب: 24547

آدرس مطلب :
https://www.ccsi.ir/fa/news/24547/پسکوف-روسیه-نقش-میانجیگری-خود-ادامه-می-دهد

قفقاز
  https://www.ccsi.ir