کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تاکید دوباره اردوغان بر تقویت مرز ترکیه با سوریه

23 آبان 1400 ساعت 14:44


رئیس جمهوری ترکیه بار دیگر متعهد شد که برای حمله احتمالی نظامی علیه نیروهای کرد در سوریه، خطوط امنیتی را در مرز جنوبی بین دو کشور تقویت می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در جریان سخنرانی آغازین مراسمی در استان "چناق قلعه" به این مساله اشاره کرد که برای مقابله احتمالی علیه نیروهای کرد سوریه خطوط امنیتی را در مرز جنوبی با این کشور تقویت می‌کند.
وی با اشاره به این مساله که ترکیه از حقوق خود در دریاهای اژه و مدیترانه دفاع می‌کند و کانال استانبول را ایجاد می کند، گفت: آنکارا خطوط امنیتی را در سراسر مرز خود ادغام و ترکیب می‌کند.
رئیس جمهوری ترکیه همچنین چهار عملیات نظامی علیه نیروهای دموکراتیک سوریه به رهبری کردها و تحت حمایت ایالات متحده در سوریه انجام داده که منجر به گسترش منطقه تحت کنترل ترکیه در داخل این کشور جنگ زده شده است.
ترکیه نیروهای دموکراتیک سوریه که کنترل شمال شرق این کشور در سراسر مرز با ترکیه را در اختیار دارند، به دلیل آنچه ارتباط با نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به (پ.ک.ک) توصیف میکند، یک "تهدید موجودی" می‌داند.
ماه گذشته میلادی، رئیس جمهوری ترکیه وعده داد تا اقدامی نظامی را در سوریه و در پی حمله‌ای که نیروهای کرد مقصر آن قلمداد شدند،‌ انجام دهد؛ در این حمله دو افسر پلیس ترکیه کشته شدند.
اردوغان همچنین در این سخنرانی قول داد تا کانال استانبول را که یک پروژه آبی ۴۵ کیلومتری برای ایجاد ارتباط بین دریای سیاه و دریای مرمره است کامل کند؛ اپوزیسیون، متخصصان و حامیان محیط زیست مخالف این پروژه هستند.
رئیس جمهوری ترکیه همچنین ادامه داد: ما به دنبال حذف تمامی تله‌هایی هستیم که پیش روی ما ایجاد شده است و می‌خواهیم به ۱۰ اقتصاد برتر دنیا بدل شویم
 
 


کد مطلب: 24526

آدرس مطلب :
https://www.ccsi.ir/fa/news/24526/تاکید-دوباره-اردوغان-تقویت-مرز-ترکیه-سوریه

قفقاز
  https://www.ccsi.ir