کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

همایش بین‌المللی روابط ایران و روسیه در پرتو تحولات نوین منطقه‌ای

15 تير 1400 ساعت 8:14


معرفی همایش:
در سال‌های گذشته تحولات مهمی در محیط پیرامونی جمهوری اسلامی ایران از جمله قفقاز جنوبی، خاورمیانه و افغانستان رخ داده است که علاوه بر ایران، این تحولات منافع و امنیت همه کنشگران منطقه‌ای را تحت تاثیر قرار داده است. مداخله کنشگران خارج از منطقه هم در تشدید تنشها و هم در تضعیف امنیت منطقه نقش بسزایی داشته است. جهت کاستن از تبعات منفی تنش‌ها بر امنیت و ثبات منطقه‌، لزوم همکاری کشورهای منطقه‌ای بیش از پیش نمایان است.
     از این‌رو یه نظر می‌رسد هم‌اندیشی نخبگان علمی و دانشگاهی برای یافتن سازوکارهای مشترک و  ایده‌های چند‌جانبه جهت کاهش تنشها و دستیابی به صلح ضروری است. این تلاش‌ها می‌تواند در نزدیکی دیدگاه‌ها و تعامل کم هزینه با تنش‌های منطقه‌ای مثمرثمر باشد.
    مرکز مطالعات اوراسیای مرکزی دانشگاه تهران و بنیاد مطالعات قفقاز با همکاری شرکای خود از جمله دانشگاه علامه طباطبائی(ره)، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و انجمن ایرانی مطالعات منطقه‌ای با تجربه برگزاری نشست‌ها و رویدادهای بی‌شمار علمی-تخصصی در حوزه اوراسیا، می‌توانند موسسات پیشگام در فراهم نمودن بسترهای مناسب علمی برای گفتگو و اندیشه‌ورزی میان نخبگان علمی و دانشگاهی با هدف یافتن الگوهای مناسب جهت همکاری با کشورهای همسایه باشند. در این راستا سعی خواهد شد از همه ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی داخلی و خارجی استفاده شده و از همه کارشناسان برجسته دعوت به عمل آید.
 
 
ارکان همایش:
دبیر علمی همایش: دکتر شیوا علی‌زاده، استادیار گروه مطالعات منطقه‌ای دانشگاه تهران
دبیر اجرایی: ‌جعفر خاشع، مدیر عامل بنیاد مطالعات قفقاز
همایش دارای مجوز پایگاه استنادی علوم جهان اسلام است و مقاله‌های پذیرفته شده با امتیاز علمی-پژوهشی چاپ خواهد شد.
 
راهنمای نگارش چکیده:

 
 راهنمای نگارش مقاله:
استانداردهای نگارش مقاله مطابق با استانداردهای مجله مطالعات اوراسیای مرکزی می باشد. راهنمای نگارش مقاله در لینک زیر موجود است
https://jcep.ut.ac.ir/journal/authors.note
 
زمانبندی همایش:
زمان برگزاری همایش: 9 اسفند 1400
آخرین مهلت ارسال چکیده: 15 مرداد 1400
آخرین مهلت ارسال اصل مقاله: 30 آذر 1400
پست الکترونیکی: cces@ut.ac.ir
 


کد مطلب: 24346

آدرس مطلب :
https://www.ccsi.ir/fa/news/24346/همایش-بین-المللی-روابط-ایران-روسیه-پرتو-تحولات-نوین-منطقه-ای

قفقاز
  https://www.ccsi.ir