کد مطلب : 17921
نمایشگاه آثار استاد فرشچیان افتتاح شد
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۰
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز نمایشگاه آثار استاد فرشچیان در سالن بهروز کنگرلی اتحادیه نقاشان جمهوری خود مختار نخجوان افتتاح گردید. نمایش سی اثر از تابلوهای مینیاتور استاد فرشچیان تحت عنوان "اصالت و نوآوری" با حضور هنرمندان و شخصیت های فرهنگی و سیاسی نخجوان آغاز به کار کرد. در این مراسم ابتدا آقای نظامی عالی یف معاون اتحادیه نقاشان به معرفی استاد فرشچیان و هنر نقاشی پرداخت. سپس آقای منصور آیرم، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با تشکر از حضور هنر دوستان نخجوانی، سخنانی در باب استاد فرشچیان و نقش هنر در پیوند میان کشورهای اسلامی، بویژه ایران، ترکیه و نخجوان ایراد کرد.
بعد از ایشان آقای محمد پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در باب جایگاه استاد فرشچیان در ایران و جهان سخن گفت و بر ایجاد نمایشگاه های مشابه درایران ونخجوان در سال 2018 که تبریز به عنوان پایتخت گردشگری و نخجوان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده اند، تاکید کرد. سخنران بعدی آقای آیتاج اوز کوتوک معاون سرکنسولگری ترکیه در نخجوان بود. وی ضمن تبریک برپایی این نمایشگاه، آن را در راستای صلح و دوستی و آشنایی میان مردم کشورهای ترکیه، ایران و نخجوان دانست.
توضیح اینکه در مراسم امروز آقایان محمدپور مدیر کل فرهنگ و ارشاد و بابایی رئیس دفتر وزارت امور خارجه ایران در آذربایجان شرقی حضور داشتند. همچنین علاوه بر هنرمندان، دانشجویان رشته هنر و نقاشی در این مراسم حضور چشمگیری داشتند.
بعد از مراسم افتتاحیه حضار به تماشای آثار پرداختند و آقای جودکی سرپرست نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مورد هر یک از این آثار توضیحاتی ارائه کردند. نمایشگاه آثار استاد فرشچیان تا 6 آبان ماه همه روزه به روی بازدید کنندگان باز است.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵