کد مطلب : 16885
برگزاری سومین نشست مشترک گمرکی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان
جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۰
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز، با ابتکار و هماهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان، سومین نشست مشترک گمرکی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان باحضور مدیران ارشد منطقه ای و روسای چهار مرز زمینی دو کشور در ارومیه برگزار شد.
در این نشست که مدیران چهار مرز مشترک دو کشور به طرح مشکلات و بررسی راهکارها پرداختند، موضوع استفاده از ظرفیتهای گمرکات دو طرف برای تسهیل در تردد افراد، کامیونها و خودروهای سواری مورد توافق قرار گرفت.
همچنین افزایش ساعات کاری گمرک پلدشت و اجرای پنجره واحد تجاری در این گمرک از مهمترین مصوبات نشست سوم بود که به زودی و برای اولین بار به صورت پایلوت در گمرک پلدشت اجرا می شود.
روسای مرزهای پلدشت از آذربایجان غربی، جلفا از آذربایجان شرقی، بیله سوار از اردبیل و آستارا از گیلان به همراه مسئولانی از وزارت امور خارجه و دیگر دستگاههای اجرایی مرتبط، شرکت کنندگان در این نشست تخصصی بودند.
بر اساس توافق صورت پذیرفته میان دو طرف، چهارمین نشست مشترک گمرکی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان فروردین سال آینده در بیله سوار جمهوری آذربایجان برگزار خواهد شد.
 
دیدار رئیس کمیته دولتی گمرک جمهوری خود مختار نخجوان با قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی از برنامه های دیگر هیات آذربایجانی در شهر ارومیه بود.
استاندار آذربایجان غربی در این دیدار برنامه ریزی و همکاری در جهت تسهیل تردد مسافر و انتقال کالا را مورد تاکید قرار داد و گفت: مردم استان آذربایجان غربی و نخجوان دارای مشترکات فرهنگی بسیاری هستند و انتظار داریم با همکاریهای متقابل، زمینه تقویت و توسعه هر چه بیشتر روابط و مناسبات در بخش های مختلف اقتصادی، نمایشگاهی، کشاورزی، ورزشی، صنعتی، فرهنگی و آموزشی میان دو طرف فراهم شود.
آصف محمداف هم در این دیدار با تاکید بر ضرورت ایجاد تسهیلات گمرکی بیشتر میان ایران و نخجوان گفت: لازم است با همکاری های دوجانبه در جهت ارتقای ظرفیت های موجود و تسهیل امور گمرکی گام برداریم.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵