کد مطلب : 18747
سومین نمایشگاه فروش نوروزی ایران در نخجوان افتتاح شد
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۰
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز، سومین نمایشگاه تولیدات جمهوری اسلامی ایران (ویژه فروش نوروزی) روز پنجشنبه 17 اسفندماه در شهر نخجوان افتتاح شد. در مراسم افتتاح این نمایشگاه علیرضا رادفر معاون استانداری آذربایجان غربی، آذر زینال اف معاون اول مجلس عالی نخجوان، منصور آیرم سرکنسول کشورمان در نخجوان، فامیل سیداف وزیر اقتصاد نخجوان، محمد جعفر صادق اسکندری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجا غربی و جمعی از مسئولین دو طرف و مردم محلی حضور داشتند. سرکنسول کشورمان در آیین افتتاح دومین نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران در نخجوان، ضمن اشاره به تعاملات در جریان در سطوح عالی دو کشور و سرمایه گذاری های اقتصادی مشترک، برگزاری این نمایشگاه را نشانی از روند رو به رشد روابط رو به توسعه مناسبات در حوزه های مختلف به ویژه در بخش اقتصادی دانست.
آذرزینال اف معاون اول رئیس مجلس عالی جمهوری خود مختار نخجوان نیز ضمن خوشامدگویی به مسئولین و تجار ایرانی و تبریک به مناسبت گشایش این نمایشگاه، نزدیکی روابط دو طرف طی سال های اخیر را بسیار امید بخش و مهم توصیف نمود که به توسعه فعالیت های اقتصادی دو جانبه بسیار کمک نموده است.
رادفر معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی که در راس هیاتی جهت ملاقات با مسئولین نخجوانی و همچنین شرکت در آئین افتتاح سومین نمایشگاه صادراتی جمهوری اسلامی ایران به نخجوان سفر کرده بود ضمن تبریک افتتاح این نمایشگاه با تشکر از مسئولین نخجوانی و ابلاغ سلام استاندار آذربایجان غربی به رابطه دیرینه موجود میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان اشاره و نقش جمهوری خودمختار نخجوان در این رابطه را مهم ارزیابی نمود. وی توجه ویژه به مسائل و همکاری های اقتصادی مانند برگزاری نمایشگاه های اقتصادی، تاسیس کارگاه ها و کارخانجات و انجام سرمایه گذاری های مشترک برای رفاه مردم دو کشور را موثر و مفید ارزیابی نمود و ابراز امیدواری کرد که این همکاری های متقابل در حوزه های گوناگون ادامه یابد.
در این نمایشگاه ویژه نوروزی که با هماهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان و با محوریت اتاق تعاون و حمایت استانداری آذربایجان غربی، سازمان صنعت معدن و تجارت و گمرک استان آذربایجان غربی، به مدت چهار روز برگزار خواهد شد، 17 شرکت از استان های مختلف ایران، بالغ بر 570 تن کالای تولیدی خود شامل انواع مواد غذایی، شوینده، میوه، لبنیات و صنایع دستی را به مردم این جمهوری خودمختار معرفی و عرضه خواهند نمود.
پیش از آغاز به کار این نمایشگاه، علیرضا رادفر معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی و اسکندری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با همراهی منصور آیرم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان، با معاون اول مجلس عالی دیدار و در خصوص همکاری های مشترک در زمینه های مختلف گفتگو نموند. در این ملاقات دو طرف ضمن ابراز خرسندی از روابط رو به گسترش استان آذربایجان غربی و جمهوری خودمختار نخجوان بر پیگیری و اجرای موارد توافقات انجام شده در سطح ملی و محلی میان دو طرف تاکید کردند. در این ملاقات آقای زینال اف با تبریک انتصاب استاندار جدید آذربایجان غربی ابراز اطمینان کرد که توسعه روابط در دوره مدیریت محمد مهدی شهریاری همچنان ادامه یابد.
جمهوری خودمختار نخجوان بخشی جدا افتاده از جمهوری آذربایجان است که با دو استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی دارای مرز مشترک می باشد.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵