کد مطلب : 16648
رونمایی از پرتره امام خمینی (ره) اثر هنرمند نخجوانی
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز، در مراسمی در 5 خرداد 1396، از تمثال حضرت امام خمینی (ره) اثر الدار زینال اف هنرمند و معمار برجسته نخجوانی با حضور اساتید دانشگاه ایران و نخجوان، هنرمندان، مسئولین اداره وزارت امورخارجه و مجلس عالی نخجوان  و همچنین سرکنسول و وابسته فرهنگی کشورمان، ایرانیان مقیم و میهمان در این جمهوری خودمختار رونمایی شد. این هنرمند نقاش از شخصیت امام خمینی (ره) به عنوان فردی کم نظیر در میان رهبران کشورهای منطقه یاد کرد. در این برنامه که در حاشیه برگزاری "همایش تخصصی بررسی عرفان، اخلاق و تربیت امام خمینی(ره)" از سوی وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان برگزار شد،  الدار زینال اف ضمن اشاره به دوستی و نزدیکی دو ملت ایران و آذربایجان، وجود رهبرانی مانند امام خمینی (ره) و حیدر علی اف را برای دو ملت مایه وحدت و پیشرفت دانست. او وجود رهبران سیاسی را در همه کشورها امری رایج دانست اما تاکید نمود که معدود رهبرانی مانند رهبر فقید ایران هستند که همه ابعاد سیاست، معنویت و مدیریت کلان را در هم می آمیزند و کشورشان را از میان حوادث سخت عبور می دهند.
منصور آیرم سرکنسول کشورمان در نخجوان نیز در سخنانی ترسیم تمثال مبارک امام خمینی (ره) توسط الدار زینال اف هنرمند نخجوانی را نشانه میزان نزدیکی و علاقه دو ملت به یکدیگر دانست و از وی تشکر نمود. آیرم با اشاره به اوضاع و شرایط دشوار منطقه، داشتن رهبرانی چون امام خمینی (ره) را موهبتی دانست که به لطف خداوند مردم ایران از آن بهره مند شدند و توانستند از بحران های متعدد عبور نمایند.
در پایان این مراسم الدار زینال اف و منصور آیرم از پرتره حضرت امام خمینی (ره) رونمایی کرده و  آن را در معرض دید علاقمندان قرار دادند.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵