کد مطلب : 18454
پیگیری توافقات دوجانبه در دیدار سرکنسول کشورمان با رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان
پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۱
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز، منصور آیرم سرکنسول کشورمان در جمهوری خودمختار نخجوان با واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان دیدار و گفتگو نمود. آیرم در این ملاقات ضمن تشریح پیشرفت های حاصل شده در سال های اخیر در حوزه های مختلف مناسبات دو جانبه، ظرفیت های دو طرف در بخش های اقتصادی و فرهنگی برای توسعه بیشتر را مهیا دانست. وی با اشاره به تعیین شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 و نخجوان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در همین سال، آن را فرصتی برای همکاری های بیشتر دانست. سرکنسول کشورمان همچنین با اشاره به سفر اخیر رئیس مجلس عالی نخجوان به تهران و دیدار وی با مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد توافقات به دست آمده در این سفر در حوزه های مختلف از جمله همکاری های گمرکی، نیروگاهی، تولید مشترک، نمایشگاهی و اقتصادی در حال اجرایی شدن است.
واصف طالب اف نیز در این ملاقات ضمن ابراز رضایت از روند توسعه روز افزون مناسبات، سفر خود به تهران را دارای دستاوردهای مطلوب ارزیابی نمود. وی با اشاره به برخی همکاری های مشترک صورت گرفته در حوزه اقتصادی میان فعالین اقتصادی و تجار دو طرف، امکان افزایش تبادل هیات های مختلف اقتصادی، فرهنگی و گردشگری دوجانبه را یادآور شد.
شایان ذکر است رئیس مجلس عالی نخجوان در آذرماه سال جاری در سفری دو روزه به تهران با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی و اعضای گروه دوستی و پارلمانی ایران - جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو نمود.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵