کد مطلب : 23320
توضیحات وزارت دفاع ارمنستان درباره وضعیت منطقه قره باغ
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۵
توضیحات وزارت دفاع ارمنستان درباره وضعیت منطقه قره باغ
سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان، گزارش مقامات آذربایجان درباره تحت کنترل قرار دادن ارتفاعات مهم راهبردی و شش منطقه مسکونی در قره باغ کوهستانی را تکذیب کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "آرتسرون اووانیسیان" سخنگوی وزارت دفاع جمهوری ارمنستان در کنفرانس مطبوعاتی درباره اوضاع در منطقه قره باغ، اعلام کرد که در جریان درگیری‌های روز یکشنبه، 200 نظامی آذربایجانی کشته یا زخمی شده، حدود 30 تانک و خودروی زرهی و حدود 20 هواپیمای بدون سرنشین منهدم شدند.
پیش از این، مقامات محلی جمهوری خودخوانده قره باغ از کشته‌شدن 16 نظامی ارمنستانی و زخمی شدن حدود 100 نفر دیگر خبر داده بودند.
سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان همچنین گزارش مقامات آذربایجانی مبنی بر کنترل نظامیان این کشور بر ارتفاعات مهم راهبردی و شش منطقه مسکونی در قره باغ کوهستانی را تکذیب کرد.
روز گذشته وزارت دفاع ارمنستان هشدار داده بود که در صورت لزوم از همه نوع تسلیحات نظامی، از جمله جنگنده‌های سوخو-30 برای پاسخ‌گویی به حملات جمهوری آذربایجان استفاده خواهد شد.
مقامات ارمنستان در چارچوب قانون وضعیت نظامی وضع‌شده در این کشور به‌دلیل وخامت اوضاع در منطقه قره باغ، فراخوان بسیج نیروهای ذخیره زیر 55 سال را اعلام کردند.
علاوه بر این، در ارمنستان برگزاری هر نوع تجمع و اعتصاب ممنوع شده است. دولت حکم داد که کلیه اطلاعات مربوط به درگیری‌ها فقط از طریق منابع رسمی قابل انتشار است.
کلیه فعالیت‌های ارگان‌های دولتی، ادارات و سازمان‌ها مطابق با قوانین مربوط به رژیم حکومت نظامی انجام می‌شوند.
شب گذشته، دفتر "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل پیامی را منتشر کرد که در آن از مقامات دو کشور آذربایجان و ارمنستان خواسته شده تا فوراً از ادامه درگیری‌ها خودداری کنند و بلافاصله به سمت مذاکرات سازنده بازگردند.
پیش از این، دولت ارمنستان با تقاضای مکلف کردن جمهوری آذربایجان به توقف بمباران اهداف غیرنظامی در منطقه قره‌باغ کوهستانی، به دادگاه حقوق بشر اروپا متوسل شد.
 
 
Share/Save/Bookmark