کد مطلب : 20530
رئیس اداره مسلمانان قفقاز با سفیر عربستان در باکو دیدار کرد
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۱
شیخ الاسلام الله شکور پاشازاده رئیس اداره مسلمانان قفقاز، با 'حامد بن سعود بن خدیری' سفیر جدید عربستان در جمهوری آذربایجان دیدار کرد
رئیس اداره مسلمانان قفقاز با سفیر عربستان در باکو دیدار کرد
به گزارش روز پنجشنبه واحد مطبوعاتی اداره مسلمانان قفقاز، پاشازاده با اشاره آغاز فعالیت بن خدیری گفت: توسعه روابط سیاسی و اقتصادی و نیز حمایت عربستان از موضع جمهوری آذربایجان در حل مناقشه قره باغ از عوامل تقویت روابط و احترام متقابل میان مردم دو کشور است.
وی، با اشاره به پیامدهای مناقشه قره باغ گفت: موضع عربستان در سطح بین المللی و نمایش همبستگی اسلامی در رابطه با تخریب بسیاری از اماکن دینی از جمله مساجد و میراث اسلامی در بخشی از سرزمین های جمهوری آذربایجان که تحت کنترل نیروهای ارمنی قرار دارد، قابل تقدیر است.
پاشازاده اظهار داشت: روابط برادری جمهوری آذربایجان و عربستان برای مردم و دولت دو کشور از ارزش خاصی برخوردار است.
سفیر عربستان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه روابط نزدیک جمهوری آذربایجان و عربستان، گفت: بعنوان سفیر جهت توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.
وی اظهار داشت: عربستان حمایت از موضع جمهوری آذربایجان در حل مناقشه قره باغ را وظیفه برادری خود می داند .
سفیر عربستان همچنین نقش مهم اداره مسلمانان قفقاز در رابطه با برقراری ثبات دینی و قومی در جمهوری آذربایجان را مورد اشاره قرار داد و گفت: سفارت عربستان در باکو در صدد تقویت روابط با اداره مسلمانان قفقاز است.
پاشازاده نیز گفت: توسعه روابط در این زمینه به تامین منافع ملت ها و کشورها و نیز منافع جهان اسلامی کمک خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵