کد مطلب : 20954
در پی مشارکت در تمرینات نظامی آمریکا؛ هشدار روسیه به کشورهای اروپایی
جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱
روسیه به کشورهای اروپایی در مورد پیامدهای شرکت در تمرینات نظامی آمریکا با تجهیزات هسته ای در نزدیک مرزهای روسیه هشدار داد
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاری صداوسیما، روسیه به کشورهای اروپایی در مورد پیامدهای شرکت در تمرینات نظامی آمریکا با تجهیزات هسته ای در نزدیک مرزهای روسیه هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر ارماکوف Vladimir Ermakov رئیس اداره منع گسترش سلاح های هسته ای در وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد کشورهای اروپایی باید از پیامدهای مشارکت خود در تمرینات نظامی آمریکا با تجهیزات هسته ای، نزدیک مرز روسیه، آگاه باشند.
ارماکوف گفت:« تمرینات نظامی با مشارکت دادن تجهیزات هسته ای نزدیک مرز روسیه، به کاهش تنش در اروپا کمکی نمی کند و می تواند پیامدهای فاجعه بار عمدی یا سهوی داشته باشد. پایتخت های اروپای باید از خطراتی که مشارکت آنها در این دیوانگی محض در پی دارد، به خوبی آگاه باشند».
وی افزود به تازگی در خصوص اوضاع فعلی پیرامون خلع سلاح هسته ای و پیشگیری از رقابت تسلیحاتی رایزنی هایی را در واتیکان انجام داده است . به گفته وی، نمایندگان واتیکان گفته اند به شدت نگران این مسئله هستند.
Share/Save/Bookmark