کد مطلب : 19163
شهروندان ترکیه‌ای در 60 کشور در انتخابات زودهنگام این کشور شرکت می‌کنند
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۶
شهروندان ترکیه‌ای در 60 کشور در انتخابات زودهنگام این کشور شرکت می‌کنند
شهروندان ترکیه خارج از این کشور می‌توانند در دو زمان یا هفتم تا 19 ژوئن در 123 نمایندگی دیپلماتیک و یا از هفتم تا 24 ژوئن در ایستگاه‌های گمرکی آرای خود را برای انتخابات زودهنگام در ترکیه به صندوق رای بیندازند.
به گزارش ایسنا، به نقل از دیلی صباح، براساس قوانین انتخاباتی ترکیه، حداقل 500 رای دهنده لازم است تا یک حوزه رای گیری در خارج از کشور تشکیل شود.
آلمان با 13 حوزه رای گیری بزرگترین کشور برای رای گیری خارج از ترکیه محسوب می شود. آمریکا در مقام دوم قرار دارد. فرانسه، یونان، چین، کانادا و روسیه نیز چهار کشور بعدی هستند.
شهروندان ترکیه در استرالیا، جمهوری آذربایجان، اتریش، بلغارستان، هلند، ایران، سوئیس و قزاقستان نیز در سه حوزه رای گیری مختلف رای می‌دهند.
رای دهندگان در آلمان، فرانسه و اتریش در هفتم تا 19 ژوئن رای می‌دهند. آنها در دانمارک نیز در بازه زمانی 9 تا 19 ژوئن آرای خود را به صندوق های رای می اندازند. رای گیری در آمریکا، استرالیا و لوکزامبورگ نیز از 9 تا 17 ژوئن برگزار خواهد شد.
در نروژ، شهروندان ترکیه آرای خود را از 14 تا 19 ژوئن به صندوق های رای می اندازند. در بلژیک، هلند و سوئیس نیز این رای گیری برای اتباع ترکیه از 15 تا 19 ژوئن است. در انگلیس نیز شهروندان ترکیه ای از 16 تا 19 ژوئن رای می دهند.
بازه زمانی رای گیری در سه کشور 13 روزه و در 24 کشور، یک روزه است و از ساعت 9 صبح تا 21 به وقت محلی خواهد بود.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵