کد مطلب : 22303
چاووش اوغلو: حفتر برای امضای توافق آتش بس لیبی تا امروز وقت خواست
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵
چاووش اوغلو: حفتر برای امضای توافق آتش بس لیبی تا امروز وقت خواست
وزیر خارجه ترکیه با اشاره به تنظیم توافق آتش بس در لیبی بین اردوغان و پوتین گفت: فائز السراج، رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی آن را امضا کرد و گروه حفتر نیز برای امضای آن تا امروز فرصت خواست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امورخارجه ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سرگئی لاوروف همتای روس خود در مسکو درباره مذاکرات و تلاش‌هایی که برای برقراری صلح و ثبات در لیبی انجام داده‌اند گفت: پیش نویس توافقی جدید برای از سرگیری آتش بس در لیبی آماده کردیم که فائز السراج، رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی آن را امضا کرد و گروه حفتر نیز برای امضای آن تا فردا صبح فرصت خواست.
وی خاطرنشان کرد: در پی فراخوان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و ولادیمیر پوتین همتای روس وی در تاریخ 8 ژانویه برای برقراری آتش بس در لیبی تمام روز مذاکره و رایزنی کردیم.
چاووش‌اوغلو تصریح کرد: در نتیجه این تلاش‌ها پیش نویس متن توافق آتش بس را آماده کردیم. در تنظیم این توافق پیشنهادات و خواسته‌های خلیفه حفتر را نیز مدنظر قرار دادیم. فائز السراج، رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی آن را امضا کرد و گروه حفتر نیز برای امضای آن تا فردا صبح(امروز) فرصت خواست
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵