کد مطلب : 23456
مذاکرات تلفنی رئیس سنای روسیه با روسای پارلمان ارمنستان و آذربایجان
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۷
مذاکرات تلفنی رئیس سنای روسیه با روسای پارلمان ارمنستان و آذربایجان
رئیس شورای فدراسیون (سنای) روسیه در جریان گفت‌وگوهای تلفنی خود با روسای پارلمان‌های جمهوری آذربایجان و ارمنستان، هر دو طرف را به رعایت دقیق توافق نامه آتش‌بس امضاء شده در مسکو در منطقه درگیری قره باغ دعوت کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "والنتینا ماتوینکو" رئیس شورای فدراسیون (سنای) روسیه روز دوشنبه گفت‌وگوهای تلفنی با روسای مجلس ملی (پارلمان) جمهوری آذربایجان و مجلس ملی (پارلمان) ارمنستان داشت و طی آن طرفین را به رعایت دقیق توافق نامه آتش بس امضاء شده در مسکو در منطقه درگیری قره باغ دعوت کرد.
دفتر مطبوعاتی شورای فدراسیون (پارلمان اعلای) روسیه، با اعلام این مطلب، یادآور شد، در جریان این مکالمات تلفنی، طرفین در خصوص روند اوضاع منطقه بحث و تبادل نظر کردند. رئیس شورای فدراسیون از همتایان آذربایجانی و ارمنستانی خود خواست تا توافقات مورد موافقت در نشست سه جانبه در مسکو توسط وزرای خارجه آذربایجان، ارمنستان و روسیه درباره آتش بس در منطقه درگیری قره باغ،را بطور کامل رعایت کنند.  
خانم ماتوینکو بر لزوم پایان دادن فوری درگیری‌های نظامی و برگرداندن روند حل و فصل مناقشه قره باغ کوهستانی به یک کانال مسالمت آمیز و سیاسی-دیپلماتیک با میانجیگری فعال روسای مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تأکید کرد.
طرفین این گفتگو نیز آمادگی خود برای ادامه تماس‌ها در سطح پارلمانی به منظور تسهیل حل و فصل هرچه سریعتر اوضاع در منطقه درگیری قره باغ را مورد تأیید قرار دادند
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵