کد مطلب : 24356
اردوغان: درباره چگونگی مسئولیت ترکیه در افغانستان تصمیم‌گیری کردیم
شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵
اردوغان: درباره چگونگی مسئولیت ترکیه در افغانستان تصمیم‌گیری کردیم
رئیس جمهور ترکیه گفت: درباره چگونگی مسئولیت ترکیه در افغانستان و اینکه چه ماموریتی را می‌پذیریم یا خیر، تصمیم‌گیری کردیم.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پس از ادای نماز جمعه در مسجد «کورشونلو» دیاربکر در ارتباط با آینده ماموریت ترکیه در افغانستان گفت: موضوع افغانستان را در نشست‌های دوجانبه با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و بین هیئت‌های دو کشور در اجلاس ناتو بررسی کردیم، مناسب‌ترین گام را در این زمینه بر‌می‌داریم. درباره چگونگی مسئولیت ترکیه در افغانستان و اینکه چه ماموریتی را می‌پذیریم یا خیر، تصمیم‌گیری کردیم.
رئیس جمهور ترکیه در ارتباط با حضورش در دیاربکر گفت: در حال عمران دیاربکری زیباتر هستیم. وزارت محیط‌ زیست و شهرسازی تلاش‌های مهمی در این زمینه انجام می‌دهد.
وی همچنین تصریح کرد: مکانیسم‌های تصمیم‌گیری در سیستم ریاستی بسیار سریعتر کار می‌کنند. ترکیه با این سیستم نتایج بسیار بهتری به دست آورده است.
رئیس جمهور ترکیه همچنین از سفر قریب‌الوقوع پروفسور اوغور شاهین و همسرش اوزلم تورجی موسسان تُرک‌تبار شرکت دارویی بایون‌تک آلمان به ترکیه خبر داد و گفت: بدین وسیله فرصت لازم برای لحاظ گام‌های سریع در زمینه واکسن بیونتک ایجاد خواهیم کرد.
اردوغان همچنین درباره تعطیلات عید قربان نیز گفت: تعطیلات بین 9 تا 10 روز خواهد بود.
 
 
Share/Save/Bookmark