کد مطلب : 17895
خطاب به کشورهای غربی؛
لاوروف: با تروریست‎های سوریه هم‌نشین نشوید
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶
لاوروف: با تروریست‎های سوریه هم‌نشین نشوید
وزیر خارجه روسیه بار دیگر از کشورهای غربی دخیل در بحران سوریه خواست دست از استانداردهای دوگانه بردارند و با تروریست‏‎ها همدست نشوند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در جمع دانشجویان آکادمی دیپلماتیک جمهوری آذربایجان، خواهان اجتناب از همکاری با تروریست‌های فعال در سوریه شد و هشدار داد برای رسیدن به اهداف کوتاه‌مدت نباید به همراهی با آنها راضی شد.
وی در این باره گفت: روسیه و جمهوری آذربایجان خواهان مبارزه با تروریسم به دور از هرگونه استاندارد دوگانه هستند تا مبادا، آنگونه که در سوریه شاهد هستیم، کسی بتواند برای رسیدن به اهداف کوتاه‌مدت خود، با تروریست‌ها هم‌نشینی کند.
گفتنی است لاوروف بارها از کشورهای غربی خواسته است اگر ادعایی برای حل بحران سوریه دارند، حداقل از اتخاذ استانداردهای دوگانه پرهیز کرده و از تقسیم تروریست‌ها به ۲ گروه خوب و بد اجتناب کنند.
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد دیداری که ماه میلادی گذشته (اکتبر) بین رؤسای جمهوری آذربایجان و ارمنستان روی داد، کمکی به حل کاستی‎های توافق « ناگورنا- قره‎باغ» کند.
لاوروف تاکید کرد: سردی که بر روابط مسکو- واشنگتن حاکم شده بر همکاری آنها در زمینه آتش‎بس قره‌باغ تاثیرگذار نخواهد بود.
با‎‎ این‎حال، وی تاکید کرد رابطه روسیه و آمریکا در بسیاری از حوزه‎ها به بن‎بست خورده است.
وزیر امور خارجه روسیه در ادامه اظهارات خود گفت: کشورهای زیادی برای عقد قراردادهای آزاد تجاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا صف بسته اند. اتحادیه اروپا نیز مایل است که با این اتحادیه رابطه داشته باشد.
لاوروف همچنین اتهامات وارده از سوی ناتو علیه روسیه در خصوص رزمایش zapad-۲۰۱۷ را نادرست خواند و گفت: کشورهای عضو ناتو در حالی به ما اتهام می زنند که نیروهای خود را از کشورهای حوزه بالتیک خارج نکرده اند
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵