کد مطلب : 19019
مقام‌های ارشد نظامی روسیه و آمریکا در باکو دیدار کردند
جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۲
در بحبوحه تشدید تنش‌ها بین مسکو و واشنگتن، رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه و فرمانده آمریکایی نیروهای متحد عالی ناتو روز پنجشنبه در پایتخت جمهوری آذربایجان دیدار کردند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فرماندهان ارشد نظامی روسیه و آمریکا در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان دیدار کردند؛ دیداری که از نظر رسانه‌های غربی به منظور تلاش برای کاستن از تنش‌ها بین دو کشور انجام شد.
طبق گزارش رویترز، رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه و فرمانده آمریکایی نیروهای متحد عالی ناتو روز پنجشنبه در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان دیدار کردند.
دیدار «والری گراسیموف» ژنرال روس با «کورتیس اسکاپاروتی» آمریکایی یک هفته پس از حملات موشکی آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه صورت گرفت؛ حملاتی که انتقاد تند مسکو از واشنگتن، پاریس و لندن را به همراه داشت.
رویترز دیدار این دو مقام ارش نظامی روسیه و آمریکا را یک «دیدار چهره به چهره نادر» به منظور تلاش برای کاستن از تنش‌ها بین شرق و غرب خواند.
پیش از این وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با بی‌بی‌سی ضمن رد مواضع غرب درباره حمله ادعایی شیمیایی در «دوما» توسط دولت سوریه گفت که روابط مسکو با غرب بدتر از دوران جنگ سرد شده است
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵