کد مطلب : 22899
واکنش وزیر دادگستری ترکیه به انتقادات مقامات آمریکایی درباره حکم کارمند محلی کنسولگری
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۶
واکنش وزیر دادگستری ترکیه به انتقادات مقامات آمریکایی درباره حکم کارمند محلی کنسولگری
وزیر دادگستری ترکیه طی پیامی در توئیتر به انتقادات مقامات آمریکا درباره حکم زندان یکی از کارکنان محلی سرکنسولگری این کشور در استانبول واکنش نشان داد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه طی پیامی در توئیتر به انتقادات مقامات آمریکا از صدور حکم حبس 8 سال و 9 ماه برای متین توپوز، از کارکنان محلی سرکنسولگری این کشور در استانبول واکنش نشان داد.
وی در این پیام توئیتری اظهار داشت: دستگاه قضایی ترکیه مستقل و بی‌طرف است و تنها با استناد به قانون اساسی و قوانین کشور تصمیم می‌گیرد. هیچ کشور، شخص و سازمانی یا مرجعی نمی‌تواند دادرسی عادلانه در دادگاه‌های ترکیه را تحت تاثیر یا تلقین قرار دهد.
گفتنی است متین توپوز، از کارکنان محلی سرکنسولگری آمریکا در استانبول در سپتامبر 2017 درچارچوب تحقیقات نیروهای امنیتی ترکیه درباره پرونده‌سازی‌ گروه تروریستی فتو(جریان فتح الله گولن) در تاریخ 17-25 دسامبر 2013 دستگیر شد.
وی به اتهام «تلاش برای برهم زدن نظم قانون اساسی»، «جاسوسی» و «تلاش برای براندازی دولت جمهوری ترکیه» محاکمه شده و در 11 ژوئن 2020 نیز به 8 سال و 9 ماه حبس محکوم شد
 
 
Share/Save/Bookmark