کد مطلب : 21719
وزارت خارجه روسیه: مسکو امیدوار است مذاکرات آمریکا با طالبان ادامه پیدا کند
چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷
وزارت خارجه روسیه: مسکو امیدوار است مذاکرات آمریکا با طالبان ادامه پیدا کند
به گفته یک دیپلمات دولت روسیه، این کشور امید دارد مذاکرات نمایندگان آمریکا و طالبان، تنها به حالت تعلیق درآمده و طبق توصیف دونالد ترامپ، پایان آن رقم نخورده باشد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ضمیر کابلوف، رئیس دپارتمان دوم آسیای وزارت خارجه روسیه اظهار داشته است: "ما از متوقف شدن این رویه اظهار تاسف می‌کنیم. ما همچنان فکر می‌کنیم این گفتگوها ‘نمرده’ و تنها به حالت تعلیق درآمده است. احساسات هر دو طرف بالا گرفته، اما ما معتقدیم در یک مقطع زمانی، هر دو طرف باز می‌گردند و با ادامه گفتگو، توافق را نهایی می‌کنند". کابلوف نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در افغانستان نیز به شمار می‌رود.
به گفته این مقام دیپلمات، توافق مذکور در نظر روسیه به عنوان "قدمی مهم که راه را جهت سازش ملی و حل‌ و فصل بحران افغانستان هموار می‌کند" مطرح بوده است. او می‌گوید: "ما انتظار داریم که این اتفاق نهایتا رخ دهد".
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه از لغو دیدار محرمانه خود با طالبان و محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان در "کمپ دیوید" خبر داد و مذاکرات صلح آمریکا با طالبان را "مرده" عنوان کرد.
طی چند روز گذشته، انفجاری در کابل (پایتخت افغانستان) و در نزدیکی سفارت آمریکا، مقر محلی ناتو و دیگر ساختمان‌های دولتی رخ داد؛ طالبان مسئولیت این حمله که منجر به کشته شدن دو تن از پرسنل ناتو (یک آمریکایی و یک رومانیایی) شد را بر عهده گرفته است.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵