کد مطلب : 19947
ترکیه تجهیزات نظامی بیشتری به مرزهای خود با سوریه فرستاد
يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۴
ترکیه تجهیزات نظامی بیشتری به مرزهای خود با سوریه فرستاد
در ادامه گمانه زنی‌ها درباره احتمال حمله ارتش سوریه به منطقه ادلب، ارتش ترکیه تجهیزات نظامی جدیدی را به مرزهای خود با این استان، ارسال کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، کاروان نظامی جدید ترکیه شامل کامیون‌های حامل توپ، تانک‌، نفربرهای زره‌پوش و صدها نظامی وارد ایالت هاتای در مجاورت مرزهای این کشور با استان ادلب سوریه شد.
این تجهیزات نظامی از سراسر ترکیه در میان تدابیر امنیتی شدید برای پیوستن به یگان‌های ترکیه مستقر در مرز با سوریه وارد هاتای شد.
در این راستا، گروه‌های سوریه همپیمان ترکیه روز پنج‌شنبه فیلمی را از تجهیزات نظامی این کشور از جمله تانک‌های ارتش منتشر کردند که برای حمایت از شورشیان استان ادلب سوریه دربرابر حمله احتمالی ارتش سوریه، به استان ادلب منتقل شده‌اند.
منابعی در ارتش ترکیه اعلام کردند: آنکارا با هدف ممانعت از حمله ارتش سوریه به ادلب به دنبال تقویت پایگاه‌های نظامی خود در داخل این استان است.
از سوی دیگر وزیر دفاع ترکیه هم اعلام کرد، کشورش همچنان مصمم است حملات هوایی مستمر از چند هفته پیش به ادلب را متوقف کرده و حملات زمینی به این استان را به تاخیر بیندازد. جنگنده‌های سوریه و روسیه مدتی است بمباران مواضع شورشیان سوری به ویژه گروه تروریستی النصره را آغاز کرده‌اند.
 
 
Share/Save/Bookmark