کد مطلب : 18632
لاوروف: نشست آستانه نقشه های تجزیه سوریه را نقش بر آب خواهد کرد
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳
لاوروف: نشست آستانه نقشه های تجزیه سوریه را نقش بر آب خواهد کرد
وزیر خارجه سوریه با تاکید بر اینکه گروه تروریستی جبهه النصره تاکنون مانع از برقراری آتش بس در غوطه شرقی شده، نشست آستانه را اقدامی برای بی اثر شدن نقشه های تجزیه سوریه خواند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در پی وخیم تر شدن اوضاع در غوطه شرقی، وزیر خارجه روسیه گروه تروریستی جبهه النصره را عامل اصلی وخیم تر شدن اوضاع در این منطقه و مانعی بر سرا راه عدم حصول آتش بس در غوطه دانست.
وی همچنین تاکید کرد که قطعنامه آتش بش شورای امنیت در خصوص سوریه متضمن عدم کارشکنی و پشت کردن شبه نظامیان به آن و زمین گذاشتن سلاح از جانب آنها نیست.
وی که این سخنان را در دیدار با همتای ازبکستانی خود مطرح می کرد، از آمادگی کشورش برای هرگونه حمایت از پیش نویس قطعنامه آتش بس تنظیم شده توسط شورای امنیت حمایت کرد.
لاوروف تاکید کرد: جبهه النصره مورد هدف قرار نگرفته است. ما هنوز هیچ گونه شواهدی در دست نداریم که نشان دهد ائتلاف تحت حمایت آمریکا جهه النصره را به عنوان هدف کمپین نظامی خود قرار داده باشد.
وزیر خارجه روسیه همچنین در ادامه سخنان خود در خصوص مذاکرات صلح آستانه تاکید کرد: من هیچ شکی ندارم که مسلما فرآیند آستانه نقشه های تجزیه سوریه را نقش بر آب خواهد کرد. چنین طرح هایی با اینکه مورد حمایت آمریکایی ها نیست، اما در واقع در حال به اجرا در آمدن هستند.  
 
 
Share/Save/Bookmark