کد مطلب : 17191
اردوغان: در صورت ضرورت در سوریه و عراق وارد عمل می شویم
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۷
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفت: در صورت ضرورت و برای حفاظت از منافع و امنیت خود در سوریه و عراق وارد عمل می شویم
به گزارش ایرنا، اردوغان روز یکشنبه در نشست استانی حزب عدالت و توسعه در آنتالیا افزود: در سوریه و عراق تمامی رویدادها و تحرکات را رصد می کنیم و تمامی تحولاتی که پیرامون کشورمان صورت می گیرد، نشان می دهد که ترکیه باید قدرتمند باشد.
وی در ادامه با میزان ذخیره ارزی بانک مرکزی ترکیه را با روند صعودی مناسب 109 میلیارد دلار اعلام و بیان کرد: ترکیه در دوره خدمت حزب عدالت و توسعه رشد قابل ملاحظه ای در همه عرصه ها را تجربه کرده است.
وی با تاکید بر بازسازی دوباره حزب عدالت و توسعه متناسب با شرایط جدید ترکیه اضافه کرد: اگر فردی از اعضای حزب خسته شده و به راه ما اعتقادی ندارد، جای خود را به افراد جدید بدهد.
وی بر شناسایی و پالایش حزب عدالت و توسعه ترکیه از عناصر وابسته به گروه گولن تاکید کرد و گفت: اعضای حزب باید در نهایت دلبستگی مشکلات حزب را به دوش بگیرند نه این که بر دوش حزب سوار شده و مقاصد خود را دنبال کنند.
وی بار دیگر با اشاره به ضرورت افزایش جمعیت خانواده ها و فرزند آوری افزود: داشتن حداقل سه فرزند عمل به توصیه دینی و لازمه آینده ترکیه است.
رئیس جمهوری ترکیه اظهار کرد: تغییرات قانون اساسی ترکیه به تایید مردم رسید و از این پس منازعه بر سر قدرت در کشور کمتر شده و دولت ها و رئیس جمهوری با کسب اکثریت آرای مستقیم مردم تشکیل خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵