کد مطلب : 23121
پیام تسلیت پوتین برای رئیس جمهوری لبنان
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۷
پیام تسلیت پوتین برای رئیس جمهوری لبنان
رئیس جمهوری روسیه، در پیام تسلیت خود برای رئیس جمهوری لبنان، ضمن ابراز همدردی و حمایت از دولت و ملت لبنان به دلیل خسارات جانی و مالی شدید انفجار مهیب در بندر بیروت، از آمادگی مسکو برای ارائه کمک‌های لازم خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه، در رابطه با انفجار مهیب عصر روز گذشته در بندر بیروت که باعث خسارات مالی و جانی بسیار شدیدی شده، تلگراف تسلیتی را به "میشل عون" رئیس جمهوری لبنان ارسال کرد.
پوتین ضمن تأکید بر اینکه "روسیه خود را اندوه مردم لبنان شریک می‌داند، از  همتای لبنانی خود خواست تا "همدردی و حمایت" دولت و ملت روسیه را به خانواده‌ها و بازماندگان قربانیان منتقل کند و آرزوی بهبودی سریع برای همه مصدومان دارد.
رئیس جمهوری روسیه همچنین از آمادگی مسکو برای ارائه کمک‌های ضروری به دولت لبنان خبر داد.
یک انفجار قدرتمند روز سه‌ شنبه در نزدیکی بندر بیروت رخ داد که در نتیجه آن ساختمان‌ها حتی در چندین کیلومتری از مرکز انفجار هم آسیب دیدند. چندین ساختمان در نزدیکی بندر فرو ریخت و بسیاری از ساختمان‌های مسکونی و دفاتر منطقه آسیب دیدند. از جمله ساختمان سفارت روسیه در لبنان آسیب دیده و یکی از کارمندان زن نمایندگی دیپلمات روسیه در بیروت زخمی شد.
"ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در  رابطه با انفجاری که در 4 آگوست (14 مرداد ماه) در بیروت رخ داد، در صفحه توئیتر خود نوشت: «صحنه‌های فیلم این انفجار، "قلب انسان را به درد می‌آورد. ضمن اینکه، این یک واقعیت است که در برخی نقاط کره زمین، جایی که زندگی انسان‌ها در آنجا نه به دلیل بلایای طبیعی، بلکه به خاطر اقدامات اشخاص و توسط انسان‌های دیگر نابود می‌شود، به سرعت در حال افزایش است. و ما شاهد آن هستیم که جهان در حال از دست دادن تعادل خویش است.»
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵