کد مطلب : 20728
نیروی دریایی ترکیه برای یک سال دیگر در خلیج عدن می‌ماند
يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
نیروی دریایی ترکیه برای یک سال دیگر در خلیج عدن می‌ماند
با تصمیم ریاست جمهوری ترکیه ماموریت نیروی دریایی این کشور در خلیج عدن به مدت یک سال دیگر تمدید شد.
به گزارش ایسنا، هدف ترکیه از این امر مشارکت در مبارزه با دزدی دریایی،  عملیات تهاجم در منطقه، دریای عرب و حاشیه آن، آب‌های منطقه‌ای و سواحل آن است.
روزنامه رسمی ترکیه  یادداشت ریاست جمهوری با امضای رجب طیب اردوغان را منتشر کرد که مبتنی بر تمدید ماموریت نیروی دریایی این کشور در مناطق مذکور از امروز (یکشنبه) به مدت یک سال دیگر است.
پارلمان ترکیه طی روزهای گذشته با یادداشت ریاست جمهوری مبنی بر لزوم تمدید ماموریت نیروی دریایی ترکیه که شامل حفظ امنیت کشتی‌های حامل پرچم ترکیه و کشتی‌های تجاری مرتبط با این کشور در خلیج عدن، دریای عرب و حوزه آن و نیز آب‌های منطقه‌ای سومالی و سواحل آن می‌شود، موافقت کرد.
آنکارا معتقد است نیروی دریایی این کشور در عملیات مشترک جامعه بین‌المللی برای مبارزه با دزدی دریایی، هجوم مسلحانه و مشارکت در مبارزه با تروریسم در دریا در چارچوب قطعنامه‌های سازمان ملل سهم قابل توجهی دارند.
نیروهای ترکیه و همتایان آنها در  کشورهای فرا منطقه در خلیج عدن فعالیت دارند و این امر همسو با قطعنامه‌های سازمان ملل صورت می‌گیرد که مشارکت در مبارزه با دزدی دریایی در این آبها را جایز می‌داند. ماموریت نیروهای ترکیه‌ای در ۶ نوامبر ۲۰۱۸ به مدت ۱۳ ماه تمدید شد
 
 
Share/Save/Bookmark