کد مطلب : 21790
رایزنی چاووش‌اوغلو با گوترش با محوریت مساله سوریه
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۶
رایزنی چاووش‌اوغلو با گوترش با محوریت مساله سوریه
وزیر خارجه ترکیه با دبیرکل سازمان ملل در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی در نیویورک دیدار کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه که به منظور مشارکت در هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، در حاشیه این اجلاس با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل دیدار کرد و دو طرف در جریان این دیدار در خصوص تعدادی از پرونده‌ها و در رأس آن پرونده سوریه و مسأله کمیته قانون اساسی این کشور رایزنی‌هایی کردند.
چاووش‌اوغلو در خصوص تاریخ معرفی اعضای کمیته تدوین قانون اساسی در سوریه خاطرنشان کرد: پدرسن روز دوشنبه عازم دمشق می‌شود و با مسئولان نظام بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه دیدار خواهد کرد و پس از انجام این دیدار راجع به این موضوع می‌توان صحبت کرد.
دبیرکل سازمان ملل پیشتر اعلام کرد که طرف‌های سوری بر سر تشکیل کمیته‌ تدوین قانون اساسی جدید این کشور به اتفاق‌نظر رسیدند.
این امر پس از آن صورت گرفت که رؤسای جمهور کشورهای ضامن آتش‌بس در سوریه (ایران،‌ ترکیه و روسیه) طی نشست‌شان در آنکارا در هفته گذشته در خصوص اسامی اعضای کمیته تدوین قانون اساسی به تفاهم رسیدند. طی آن نشست، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که این کمیته به زودی فعالیت‌هایش را آغاز خواهد کرد و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز تصریح کرد که توافق بر سر لیست اعضای این کمیته به طور کامل حاصل شده است.
همچنین قرار است گی‌یر پدرسن، فرستاده سازمان ملل به سوریه سفری به دمشق داشته باشد
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵