کد مطلب : 21042
پوتین: امیدوارم صادرات نفت ایران ادامه داشته باشد
يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۶
پوتین: امیدوارم صادرات نفت ایران ادامه داشته باشد
رئیس جمهور روسیه روز شنبه ابراز امیدواری کرد که به باوجود اقدامات و هشدارهای آمریکا، صادرات نفت ایران همچنان ادامه داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «ولادیمیر پوتین» در اظهارات خود افزود: امیدوارم با وجود تلاش‌های آمریکا برای توقف صادرات نفت ایران، صادرات نفت این کشور همچنان ادامه داشته باشد.
وی در مورد تصمیم عربستان سعودی و برخی کشورهای دیگر برای جبران کمبود به وجود آمده در بازار نفت به دلیل تحریم نفت ایران گفت: من از هر گونه تصمیم عربستان برای افزایش تولید نفت بی اطلاع هستم.
پوتین در ادامه گفت: امیدوارم چنین چیزی (افزایش تولید نفت عربستان برای جبران تحریم نفتی ایران) رخ ندهد اما اگر بخواهیم به صورت تئوریک صحبت کنیم ما و اوپک توافق کرده‌ایم که سقف تولید را افزایش ندهیم.
رئیس جمهور روسیه افزود: ما تا کنون هیچگونه اطلاعاتی از شرکای عربستانی خود و یا کشور دیگری و همچنین سایر اعضای اوپک مبنی بر اینکه آنها آماده ترک این توافق (عدم افزایش سقف تولید) هستند دریافت نکرده‌ایم.
وی در مورد واکنش‌های جهانی به تحریم نفتی ایران نیز گفت: من در مورد اینکه بازار جهانی انرژی چه واکنشی را به تحریم نفتی ایران نشان می‌دهد اطلاعی ندارم.
آمریکا مدعی شده که امارات و عربستان سعودی اعلام کرده‌اند که کمبود بوجود آمده در بازار جهانی نفت که در پی تحریم نفتی ایران بوجود می‌آید، جبران می‌کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵