کد مطلب : 20052
اردوغان: درهای ترکیه به روی سرمایه‌گذاران باز است
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۳
اردوغان: درهای ترکیه به روی سرمایه‌گذاران باز است
رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد، درهای ترکیه به سوی تمام سرمایه گذاران باز است و از آنها حمایت می‌کند اما هرگز به دنبال مصالحه درباره آینده و حاکمیت کشور نیست.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه گفت: برای غلبه بر دشوارهای اقتصادی ما اصلاحات بزرگ و تغییرات رادیکالی اجرا کرده‌ایم که در شرایط طبیعی، اجرای آنها چندین سال طول می‌کشید.
وی ادامه داد: ترکیه نمی‌خواهد از مسوولیتهایش فرار کند.
اردوغان اضافه کرد: ترکیه در سفرهای خود به کشورهای خارجی از تمام سرمایه گذاران درخواست کرده است که در این کشور سرمایه گذاری کنند اما هرگز درخواست پول نکرده است.
وی ادامه داد: ما به اهداف مورد نظر کشورمان با راه حل‌ها و برنامه‌های خود دست می‌یابیم. ترکیه از کشورهایی است که با کمترین بدهی بیشترین درآمد را دارد.
رئیس‌جمهور ترکیه اضافه کرد، تا زمانی که او زنده است هیچ سازمان بین‌المللی نمی‌تواند ترکیه را مقروض کند.
اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش اضافه کرد: ترکیه به ریشه‌کن کردن تمام تروریست‌ها ادامه خواهد داد و به حملات آنها پاسخ خواهد داد.
روز پنجشنبه در استان باتمان براثر انفجار بمبی به هنگام عبور یک خودروی نظامی مسلح هشت سرباز توسط نیروهای پ‌.‌ک‌.ک کشته شدند.
اردوغان گفت: ما هشت شهید دادیم، اما این تروریست‌ها باید بدانند که بهای شهادت این هشت سرباز را با کشتن 800 تروریست پرداخت خواهند کرد. ما تروریست‌ها را در قندیل و سنجار به پایان می‌رسانیم. تروریست‌ها قدرت نابودی صلح و رفاه را در این کشور ندارند
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵