کد مطلب : 22186
گشت‌زنی جدید روسیه و ترکیه در شرق کوبانی
سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
گشت‌زنی جدید روسیه و ترکیه در شرق کوبانی
وزارت دفاع روسیه امروز (سه‌شنبه) از گشت‌زنی جدید مشترک این کشور با ترکیه در شرق روستای کوبانی(عین‌العرب) خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: گشت‌زنی جدید مشترک پلیس نظامی روسیه و نیروهای ترکیه صبح امروز (سه‌شنبه) در مناطق مرزی واقع در ۱۰ کیلومتری شرق روستای عین‌العرب آغاز شده است و و هلی‌کوپترهای روسیه نیز در منطقه به پرواز درآمدند.
 روسیه و ترکیه ۲۲ اکتبر در شهر سوچی تفاهم‌نامه‌ای در ۱۰ بند برای اقدام مشترک در راستای بهبود شرایط در شمال شرق سوریه، از جمله ملزم ساختن شبه‌نظامیان کُرد به عقب نشینی از به اصطلاح "منطقه امن" امضا کردند.
پلیس نظامی روسیه به گشت‌زنی‌های مشترک با نیروهای ترکیه در شمال سوریه ادامه می‌دهد؛ این اقدام در راستای اجرای یادداشت تفاهم میان مسکو و آنکارا صورت می‌گیرد .در این توافقنامه خروج یگان‌های کرد از مناطق مرزی شمال سوریه، استقرار گارد مرزی سوریه در مرزهای ترکیه و گشت‌زنی مشترک نیروهای روس و ترک به منظور کنترل اوضاع منطقه آورده شده است.
ترکیه نهم اکتبر عملیاتی تحت عنوان "چشمه صلح" را در سوریه علیه نیروهای یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) به راه انداخت که این عملیات با محکومیت بین‌المللی مواجه شد. پیش از آغاز این عملیات، آمریکا از خروج نیروهای آمریکایی از این منطقه خبر داد که چراغ سبزی برای آغاز عملیات ترکیه به حساب می‌آمد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵