کد مطلب : 23536
عراقچی طرح ایران برای حل‌وفصل بحران قره باغ را به نخست‌وزیر ارمنستان ارائه کرد
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۴
عراقچی طرح ایران برای حل‌وفصل بحران قره باغ را به نخست‌وزیر ارمنستان ارائه کرد
معاون سیاسی وزیر خارجه که به عنوان فرستاده ویژه رئیس‌جمهور به‌منظور ارائه طرح ابتکاری جمهوری اسلامی ایران برای حل‌وفصل مناقشه قره باغ به ایروان سفر کرده است امروز با نخست‌وزیر ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و فرستاده ویژه رئیس‌جمهور روز جمعه در ایروان با «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان دیدار کرد.
در این دیدار نیکول پاشینیان ضمن قدردانی از روابط دوستانه ایران با ارمنستان،  سلام خود را به رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای ، رئیس جمهور حسن روحانی و دولت دوست ایران ارسال کرد.
سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران به نوبه خود سلام و احوالپرسی های رئیس جمهور ایران را به نخست وزیر ارمنستان ابلاغ و بر اهمیت روابط دوستانه قوی با ارمنستان برای ایران تأکید کرد.
عراقچی با ابراز نگرانی عمیق از درگیری های مداوم ، ابتکار ایران برای غلبه بر اوضاع منطقه را ارائه داد. وی به مردم غیرنظامی برای قربانیان این حادثه تسلیت گفت و هدف قرار دادن زیرساخت ها و شهرک های غیرنظامی را محکوم کرد.
طرفین همچنین در مورد مسائل امنیتی منطقه تبادل نظر کرده و از دخالت تروریست های بین المللی از خاورمیانه در جنگ ابراز نگرانی کردند ، زیرا آن را تهدیدی بالقوه برای بزرگ شدن می دانند که امنیت کل منطقه را تهدید می کند.
نخست‌وزیر پاشینیان رویکرد متعادل و سازنده ایران در مسائل منطقه را ستود.
 
 
Share/Save/Bookmark