کد مطلب : 21466
وزارت کشور قرقیزستان: آتامبایف می‌تواند به سوالات به صورت مکتوب پاسخ دهد
دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
وزارت کشور قرقیزستان: آتامبایف می‌تواند به سوالات به صورت مکتوب پاسخ دهد
وزارت کشور قرقیزستان گفته است از آنجایی که آتامبایف به عنوان شاهد احضار شده است، می‌تواند پاسخ سوالات را به صورت مکتوب و توسط نمایندگانش نیز پاسخ دهد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از 24.کی‌جی، بنا بر گفته سرگئی اسلسارف، وکیل آتامبایف، این وزارتخانه بر این عقیده است که آلماس‌بیک آتامبایف، رئیس‌جمهور سابق این کشور می‌تواند به سوالات بازپرسان پرونده به صورت مکتوب و توسط نمایندگان خود پاسخ دهد.
در همین راستا، بنا بر گفته کریمه امانکلوا، معاون رئیس خدمات مطبوعاتی وزارت کشور قرقیزستان، آتامبایف یک شاهد است و تنها یک شهادت در مورد او نیاز است که وی می‌تواند به صورت مکتوب نیز آن را صورت دهد.
آتامبایف اما گفته است مادامی که مقامات این کشور به چارچوب قانون باز نگردند، او برای بازجویی به اداره پلیس نمی‌رود.
گفتنی است، پارلمان قرقیزستان مصونیت رئیس‌جمهور سابق قرقیزستان را حذف کرده و او در نتیجه تحقیقات پرونده آزادی غیرقانونی عزیز باتوکایف، سه بار به وزارت کشور احضار شده، اما هر سه بار از حضور امتناع ورزیده است. در همین راستا نیز آتامبایف روز گذشته دیداری با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در کرملین داشت. تحلیل‌گران بر این عقیده‌اند وی خواهان ورود مسکو به تنش‌های سیاسی برای حل و فصل این ماجرا و ورود به عرصه سیاسی این کشور است.
 
Share/Save/Bookmark