کد مطلب : 21916
پوتین: کشورهایی که غیرقانونی در سوریه حضور دارند باید خارج شوند
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵
پوتین: کشورهایی که غیرقانونی در سوریه حضور دارند باید خارج شوند
رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد، کسانی که بطور غیرقانونی در سوریه حضور دارند باید از این کشور خارج شوند و در صورت درخواست مقامات دمشق، روسیه هم نظامیانش را خارج خواهد کرد و تمامیت ارضی سوریه باید بطور کامل حفظ شود.
 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد، ضروری است تا سوریه از حضور نظامیان خارجی خلاص شود و این مسئله در مورد همه کشورها صادق است.
پوتین در آستانه سفر خود به عربستان سعودی، در مصاحبه با شبکه های تلویزیونی «راشا تودی»، «العربیه» و «اسکای نیوز عربی» اعلام کرد که مسکو نیز حاضر است تا نیروهای نظامی خود را از سوریه خارج کند، اگر مقامات دمشق چنین تصمیمی بگیرند.
وی گفت: «کسانی که بصورت غیرقانونی در خاک کشور دیگری حضور دارند، در این مورد فعلاً منظور در خاک سوریه است، باید این کشور را ترک کنند و این مسئله شامل همه کشورها می‌شود. و اگر رهبران قانونی آینده سوریه بگویند که دولت سوریه دیگر به حضور نیروهای نظامی روسی در این کشور احتیاجی ندارد، این مسئله شامل حال روسیه هم خواهد شد.»
رئیس جمهوری روسیه با اشاره به اینکه مسئله حضور نظامیان خارجی در خاک سوریه با جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و آمریکا در حال بررسی است، افزود: «من همیشه با همتایان خود درباره ضرورت رها کردن سوریه از شر حضور نظامی خارجی صحبت کرده‌ام.»  
پوتین تاکید کرد که تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه باید بطور کامل برقرار شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵