کد مطلب : 20773
سرکنسول جمهوری آذربایجان: آماده تعمیق مناسبات فرهنگی با ایران هستیم
جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۰
سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز با تاکید بر اینکه آماده همکاری 2 جانبه و ایجاد فضا برای هنرمندان تبریز در جمهوری آذربایجان‌ هستیم، خواستار گسترش مناسبات فرهنگی و هنری میان کشورش با ایران شد
به گزارش ایرنا، علی نقی حسین اف روز پنجشنبه در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در تبریز اظهار داشت: روابط جمهوری آذربایجان با جمهوری اسلامی ایران دیرینه و برادارنه است و بر این اساس از توسعه روابط فرهنگی، هنری و ادبی بین 2 کشور استقبال می کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار، خواستار تولید آثار مشترک هنری توسط هنرمندان جمهوری آذربایجان و آذربایجان‌شرقی برای ارایه در عرصه‌های جهانی شد.
محمد محمدپور با تاکید بر ظرفیت‌های فرهنگی و هنری آذربایجان ‌‌شرقی‌ اظهار داشت: آذربایجان شرقی زمینه ‌های زیادی برای گسترش همکاری‌‌ها با جمهوری آذربایجان دارد که می‌توان حوزه‌ فرهنگ و هنر را بهترین و گسترده‌ترین بستر برای این تعاملات عنوان کرد.
وی به برخی اشتراکات فرهنگی و مذهبی میان ایران و جمهوری آذربایجان اشاره کرد و گفت: با تقویت همکاری‌ها و تبادلات فرهنگی و هنری و هم‌افزایی بیش از پیش می‌توانیم به دستاوردهای جدیدی در این حوزه دست یابیم.
محمدپور با تاکید بر وجوه مشترک فرهنگی میان مردم جمهوری آذربایجان و آذربایجان‌شرقی و همچنین قابلیت‌های فرهنگی و هنری فراوان، خواستار تعامل و هم‌افزایی بیش از پیش میان هنرمندان رشته‌های مختلف و تولید آثار مشترک برای ارائه در عرصه‌های بین‌المللی شد.
وی همچنین به تنوع حوزه ماموریتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اشاره کرد و اظهار داشت: آذربایجان‌شرقی از ظرفیت غنی و سرشاری در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری برخوردار بوده و آماده همکاری‌ گسترده در این حوزه‌ها است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی همچنین از برگزاری چندین برنامه‌ فرهنگی و هنری بین‌المللی در تبریز خبر داد و گفت: جشنواره‌های خوشنویسی میرعلی تبریزی، شعر پروین اعتصامی، نگارگری سلطان محمد نقاش و چندین برنامه‌ دیگر که در تبریز برگزار می شود و از هنرمندان جمهوری آذربایجان نیز دعوت می‌کنیم با ارسال آثار خود در این رویداد‌ها شرکت کنند.
محمدپور، از آمادگی این اداره کل برای ایجاد زمینه جهت تعاملات فرهنگی و هنری میان 2 کشور خبر داد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵