کد مطلب : 23833
در شهر مسکو؛
فرستاده «عباس» با «لاوروف» درباره انتخابات فلسطین رایزنی کرد
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۰
فرستاده «عباس» با «لاوروف» درباره انتخابات فلسطین رایزنی کرد
فرستاده ویژه رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان دیدار با وزیر خارجه روسیه در شهر مسکو با وی در خصوص انتخابات ملی فلسطین گفتگو کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «حسین الشیخ» فرستاده ویژه «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که به شهر مسکو سفر کرده است با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه دیدار و گفتگو کرد.
بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات فلسطین بحث و تبادل نظر کردند. یکی از محورهای اصلی این دیدار، رایزنی طرف‌های روسی و فلسطینی در خصوص انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری آتی فلسطین بود.
پیشتر یک منبع آگاه فلسطینی نیز بیان کرد که قاهره به زودی از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان و رهبران گروه‌های فلسطینی به منظور برگزاری گفتگوهای ملی در مورد انتخابات دعوت خواهد کرد و این دیدار به ریاست عباس به عنوان رهبر سازمان آزادی‌بخش برگزار خواهد شد.
گفتنی است، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز جمعه تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری فلسطین را اعلام کرد. طبق فرمان صادره از سوی محمود عباس، تاریخ انتخابات پارلمانی فلسطین ۲۲ مِی (۱ خردادماه) و انتخابات ریاست جمهوری ۳۱ ژوئیه (۹ مردادماه) تعیین شد. این انتخابات برای نخستین بار ظرف ۱۵ سال گذشته برگزار می‌شود.
 
Share/Save/Bookmark