کد مطلب : 23383
رئیس جمهور آذربایجان خواستار عذرخواهی فرانسه شد
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱
رئیس جمهور آذربایجان خواستار عذرخواهی فرانسه شد
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان خواستار عذرخواهی همتای فرانسوی‌اش بخاطر خبر حضور مزدور‌های سوری در این کشور شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «اسپوتنیک»، الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان در واکنش به صحبتهای مکرون که پیشتر گزارش انتقال 300 شبه‌نظامی سوری را از طریق شهر گازیانتپ ترکیه به باکو داده بود، در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی العربیه گفت: «هیچ مزدوری وجود ندارد، ما یک ارتش صدهزار نفری داریم. من می‌خواهم که فرانسه عذرخواهی کند.»
وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه گفت که مسکو نگران گزارشات مربوط به انتقال شبه نظامیان گروه های مسلح غیرقانونی به منطقه مورد مناقشه قره‌باغ است. بر اساس برخی گزارش‌ها، برخی گروه‌های تروریستی و مزدور، به ویژه از سوریه و لیبی، برای شرکت مستقیم در درگیری‌های منطقه قره‌باغ کوهستانی منتقل شده‌اند. سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ماریا زاخاروا روز پنجشنبه اعلام نمود که مسکو اطلاعاتی در مورد مزدوران سوری در قره‌باغ دارد و این فقط اطلاعات منتشر شده توسط رسانه‌ها نیست.
درگیریهای مجدد بین آذربایجان و ارمنستان از روز یکشنبه گذشته 27 سپتامبر آغاز شد، در حالی که نبردهای شدیدی میان ارتش این دو کشور در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی در گرفت. این منطقه در تابستان 2014، در آوریل سال 2016 و همینطور در جولای گذشته شعله‎های جنگ را تجربه کرد. آذربایجان و ارمنستان حکومت نظامی وضع کردند و تحرکات نظامی خود را افزایش دادند. هر دو طرف درگیری گزارشاتی از تلفات در میان غیرنظامیان خود داده‌اند.
این در حالی است که ارمنستان جمهوری آذربایجان را متهم می کند که این منطقه را مورد حملات هوایی و موشکی قرار داده است.
 
 
Share/Save/Bookmark