کد مطلب : 20124
برای کاهش اتکا به نفت؛ باکو و ابوظبی توافقنامه همکاری در حوزه انرژی های نو امضا کردند
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶
وزارت انرژی جمهوری آذربایجان و شرکت «مصدر» امارات متحد عربی برای همکاری در حوزه انرژی های جایگزین و تجدید پذیر، توافقنامه همکاری امضا کردند.
وزارت انرژی جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه گزارش داد: این توافقنامه با هدف کاهش اتکا به نفت و استفاده از انرژی های جایگزین مانند انرژی خورشیدی و بادی امضا شده است .
این سند همکاری را «زاور محمداف » رئیس دفتر وزارت انرژی جمهوری آذربایجان و «احمد علی آوادی» مسئول امور کشورهای اروپای شرقی، آسیای مرکزی و روسیه شرکت ' مصدر ' امضا کردند .
بر اساس، سند امضا شده وزارت انرژی با شرکت 'مصدر' در راستای توسعه پروژه های انرژی تجدید پذیر و جایگزین از جمله انرژی بادی و خورشید و فناوری های انرژی پاک همکاری خواهند کرد.
شرکت انرژی آتی ابوظبی، (Abu Dhabi Future Energy Company) که با نام مصدر نیز شناخته می‌شود، شرکت انرژی تجدیدپذیر اماراتی است، که در زمینه تولید انرژی‌های نو، انرژی خورشیدی، توان بادی و تصفیه آب، مدیریت نیروگاه‌های بادی و خورشیدی، همچنین توسعه املاک و مستغلات فعالیت می کند.
شرکت انرژی آتی ابوظبی در سال ۲۰۰۶ راه‌اندازی شد و در حال حاضر دارای ۲۰ نیروگاه بادی و خورشیدی در کشورهای بریتانیا، اسپانیا، امارات متحده عربی، موریتانی است . نیروگاه خورشیدی شمس ۱ متعلق به این شرکت است.
دفتر مرکزی این شرکت در شهر ابوظبی، امارات متحده عربی قرار دارد و همه سهام شرکت انرژی آتی ابوظبی، در اختیار شرکت توسعه مبادله است.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵