کد مطلب : 23789
مشاور بایدن در امور روسیه مشخص شد
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۴
مشاور بایدن در امور روسیه مشخص شد
جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا یکی از افسران اطلاعاتی سابق این کشور را به سمت مدیر ارشد روسیه و آسیای میانه در شورای امنیت کاخ سفید منصوب می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "جوزف بایدن" رئیس جمهوری منتخب آمریکا قصد دارد "آندریا کندال تیلور" افسر اطلاعاتی سابق آمریکا را به عنوان مدیر ارشد روسیه و آسیای میانه در شورای امنیت ملی کاخ سفیدمنصوب کند.
در بیانیه تیم انتقال قدرت این رئیس جمهوری دموکرات در این باره آمده است که خانم کندال-تیلور قبلاً "تحلیلگر سازمان سیا" بود و همچنین مدتی برای مدیر آژانس اطلاعات ملی ایالات متحده کار می‌کرد. وی اکنون نیز در تیم انتقالی جو بایدن، بر مسائل مربوط به روسیه نظارت دارد.
در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا، شورای امنیت کاخ سفید دارای مدیری برای بخش اروپا و روسیه است، ولی در دوره روسای جمهوری  قبلی - باراک اوباما و جورج بوش، مدیران ارشد جداگانه‌ای برای اروپا و روسیه اختصاص داشت که هر یک از دپارتمان‌ها، مستقل و دارای کارمندان خاص خود بود.
یکی دو روز قبل نیز مشخص شد که "ویکتوریا نولاند" مشاور سابق وزیر خارجه آمریکا در امور اروپا و اورآسیا، ممکن است سمت معاون وزیر امور خارجه در امور سیاسی را بر عهده بگیرد.
نشریه «پولیتیکو» به نقل از منابع خبری خود نوشت: «دیپلمات باتجربه، ویکتوریا نولاند، بزودی برای پست معاون وزیر امور خارجه در امور سیاسی معرفی خواهد شد.»
خانم نولاند از سپتامبر سال 2013 تا ژانویه سال 2017 به عنوان دستیار وزیر خارجه آمریکا خدمت می‌کرد. او دارای تمایلات ضدروسی بوده و به طور فعال در حوادث مربوط به بحران سیاسی در اوکراین شرکت داشت و در اوج ناآرامی‌ها و کودتای رخ داده در این کشور در زمستان 2013-2014، در کی‌یف بسر می‌برده و حتی در میان شرکت کنندگان در اعتراضات گسترده در اوکراین حضور یافته و از آنها حمایت کرد.
این دیپلمات آمریکایی در فهرست سیاه تحریم‌های دولت روسیه قرار داد که در واکنش به اعمال تحریم‌های روادیدی و مالی ایالات متحده علیه مقامات روس، تنظیم و در حال اجراست
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵