کد مطلب : 20359
پسکوف : کمیته قانون اساسی سوریه به زودی تشکیل می‌شود
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸
پسکوف : کمیته قانون اساسی سوریه به زودی تشکیل می‌شود
سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه در اظهاراتی از احتمال تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه در آینده ای نزدیک خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین با بیان این مطلب در ادامه گفت: امیدهایی برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه در آینده نزیک وجود دارد.
پسکوف در ادامه به گفتگوی «ولادیمر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان، در حاشیه نشست جی بیست اشاره کرد و گفت: دو طرف در این دیدار درباره سوریه و تشکیل کمیته قانون اساسی این کشور رایزنی کردند. در این گفتگوها اعلام شد که تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه بر اساس خروجی نشست اخیر آستانه، در حال پیشرفت است.
سخنگوی کاخ ریاست جمهور روسیه درادامه افزود: کار در این رابطه (تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه) در حال انجام است و دلایل کامل روشنی برای امید داشتن به شکل گیری کمیته قانون اساسی سوریه در آینده نزدیک وجود دارد.
در خصوص کمیته قانون اساسی سوریه، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه نیز  با بیان اینکه مذاکرات در مورد کمیته قانون اساسی سوریه بسیار دشوار بوده و نیازمند صبر زیاد است گفت: کار در این باره با دقت در حال انجام بوده و نیازمند صبر بیشتر است. البته ما در تلاش برای تحقق این مسئله هستیم و تاکنون نیز پیشرفت‌هایی حاصل شده است. به همراه ترکیه از هر فرصتی برای رایزنی درباره سوریه استفاده می کنیم.
به گزارش مهر، در نسخه انگلیسی اظهارات پوتین در مورد سوریه که در تاس منتشر شده، اشاره ای به ایران نشده اما با این وجود برخی رسانه ها در ادامه به نقل از پوتین در خصوص رایزنی با ایران برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه نوشته اند: در این راستا لازم است تا مواضع شرکای ایرانی خود را نیز در نظر بگیریم. مسلما بدون در نظر گرفتن مواضع دمشق نیز نمی‌توان به جلو حرکت کرد، به همین دلیل کار در چند جهت‌گیری کمی مشکل است، ولی این مسئله در حال حرکت رو به جلو است که این امر نیازمند رایزنی‌های دائم است.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵