کد مطلب : 17451
زاخارووا: تمامی ملاحظات مسکو در قطعنامه علیه کره شمالی درنظر گرفته شده است
چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۲
زاخارووا:  تمامی ملاحظات مسکو در قطعنامه علیه کره شمالی درنظر گرفته شده است
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت که ملاحظات و خطوط قرمز مسکو درباره قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی، رعایت شده است.
به گزارش اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، درخصوص قطعنامه جدید سازمان ملل علیه کره شمالی اظهار داشت که تمام شرایط روسیه در متن قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه کره شمالی در نظر گرفته شده است.
زاخارووا گفت: در روند کار برای تهیه این قطعنامه که برخی به دنبال آن بودند که آن را به عنوان ابزاری برای تحت فشار قرار دادن شهروندان کره شمالی در نظر بگیرند، توانستیم نقاط غیر قابل قبول مانند تقاضای اخراج مهاجران برای کار را به طور کامل حذف کنیم، چرا که این مسئله با حقوق بشر در تضاد است.
وی افزود: روسیه همچنین موفق شد یک شرکت سرمایه گذاری مشترک روسیه-کره ای در را از فهرست تحریم ها خارج کند. و از پذیرش درخواست های مربوط به متوقف کردن و بازرسی کشتی ها در دریاها که در این قطعنامه ذکر شده بود، جلوگیری کند.
زاخارووا در پایان گفت: به طور کلی، تمامی الزامات اساسی روسیه برای متن قطعنامه در نظر گرفته شده است، و همکاران ما در تهیه قطعنامه خطوط قرمز مسکو را رد نکرده اند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵