کد مطلب : 21113
جمهوری‌آذربایجان: ارمنستان به اشغال قره‌باغ پایان دهد
سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱
جمهوری‌آذربایجان: ارمنستان به اشغال قره‌باغ پایان دهد
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان تاکید کرد که برای تحقق اهداف سیاست همسایگی اتحادیه اروپا، لازم است ارمنستان به اشغال قره‌باغ پایان دهد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، المار ممدیاروف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا-شرق در بروکسل گفت: برای رسیدن به اهداف سیاست همسایگی اتحادیه اروپا باید ارمنستان به اشغال قره‌باغ پایان دهد.
وی در ادامه تصریح کرد: اشغال خاک جمهوری آذربایجان توسط ارمنستان مانع همکاری گسترده در منطقه می‌شود. باید از تمام ظرفیت‌های منطقه استفاده کرد.
ممدیاروف گفت: همان‌طور که پارلمان اروپا در اکتبر ۲۰۱۳ اعلام کرد، یک شریک نمی‌تواند قلمرو دیگری را اشغال کند. مشارکت موفق اتحادیه اروپا و بلوک شرق، به امنیت و ثبات منطقه بستگی دارد.
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان ادامه داد: اعضای اتحادیه اروپا و شرکای شرق باید به طور کامل از اصول تمامیت ارضی و به رسمیت شناختن مرزهای شناخته شده بین‌المللی حمایت و پیروی کنند. این رویکرد باید به عنوان معیار کلیدی در نظر گرفته شود.
او اظهار کرد: شراکت آذربایجان با اتحادیه اروپا از اولویت‌های سیاست خارجی ماست. اتحادیه اروپا بزرگ‌ترین سرمایه گذار خارجی و شریک تجاری آذربایجان است. اصلاحات سازمانی و ساختاری در آذربایجان برای تضمین رشد اقتصادی و اجتماعی پایدار ادامه دارد
 
 
Share/Save/Bookmark