کد مطلب : 21753
فعالیت حرفه ای مدارس روسیه درتاجیکستان
يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۹
فعالیت حرفه ای مدارس روسیه درتاجیکستان
مدارس روسیه درتاجیکستان به صورت حرفه ای فعالیت می کنند.
معاون رییس کمیته مجلس شورای  فدراسیون روسیه  درامورعلوم  و فرهنگ می گوید: که مدارس روسی در تاجیکستان بر اساس  برنامه های  گرایش حرفه ای  دانش آموزان فعالیت می کنند. 
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به  نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خانم  لیلیا گومیراوا  گفت: که  داوطلبان  آموزش زبان روسی، ریاضی،  فزیک، شیمی، زیست شناسی و علوم رایانه  درتاجیکستان  زیاد هستند و استادان  مدارس روسی دراین کشور بیشتر این رشته ها راتدریس می کنند.
وی تاکید کرد: که برای دانش آموزان این  مدارس درآینده  ادامه  تحصیل دردانشگاهها و آموزشگاههای  فنی و حرفه ای  روسیه آسان خواهد  بود.
در چارچوب این برنامه در سال 2018 بیش از 5 هزار دانشجوی  تاجیک در آموزشگاههای  فنی و حرفه ای  روسیه  پذیرفته  شده اند که در مقایسه  با سال قبل 800  نفر بیشترند. از سوی دیگر آموزش دراین رشته ها زمینه  اشتغال این افراد در تاجیکستان و روسیه را فراهم  خواهد کرد.
معاون رییس کمیته مجلس شورای  فدراسیون روسیه  درامورعلوم  و فرهنگ گفته است که درسال  جاری 48 استاد روس در20  مدرسه  درتاجیکستان  به  فعالیت خود ادامه می دهند که  کارآنان رضایت بخش ارزیابی می شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵