کد مطلب : 20583
پردیس بین المللی علوم پزشکی اردبیل در جمهوری آذربایجان ایجاد می شود
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۳
دکتر قدرت اخوان اکبری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در دومین نشست شورای روابط بین الملل دانشگاه با ایجاد پردیس بین المللی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در جمهوری آذربایجان موافقت و مقرر شد مطالعات جانبی این موضوع جهت راه اندازی آغاز گردد.
وی اظهارداشت: همچنین در این نشست مقرر شد تعدادی از پزشکان جهت گذراندن دوره آبدرمانی به دانشگاه استانبول ترکیه اعزام شوند و پیگیری های ایجاد رشته آبدرمانی نیز در دستور کار دانشگاه قرار گرفت.
اخوان اکبری افزود: هدف از ایجاد این رشته رونق توریسم درمانی و استفاده بهینه از منابع آبدرمانی استان اردبیل است.
وی بیان کرد: برای فعال سازی توریسم درمانی ، طرح ایجاد دهکده سلامت و مجتمع آبدرمانی نوین نیز در سرعین با سرمایه گذاری بخش خصوصی از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی اردبیل است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: راه اندازی دانشکده طب سنتی نیز در دستور کار است و با نهایی شدن صدور مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عملیات احداث این دانشکده آغاز می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به ایجاد دپارتمان پذیرش بیمار در اردبیل افزود: سال گذشته سه بیمارستان امام خمینی (ره)، تامین اجتماعی سبلان و بیمارستان خصوصی قائم موفق به اخذ گواهینامه بین‌المللی شدند و امکانات پذیرش گردشگر سلامت در این سه بیمارستان به صورت ویژه فراهم شده است.
اخوان اکبری برنامه سال جاری دانشگاه علوم پزشکی استان برای ساماندهی گردشگران سلامت را راه‌اندازی دپارتمان بین‌ المللی پذیرش مسافر در پایانه مرزی بیله سوار عنوان کرد و گفت: در این طرح بعد از معاینه اولیه به صورت رایگان بیمار به مراکز درمانی تخصصی هدایت می‌شود.
Share/Save/Bookmark