کد مطلب : 19233
کالاهای مورد تجارت بین ایران و اتحادیه اوراسیا
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۰
کالاهای مورد تجارت بین ایران و اتحادیه اوراسیا
وزیر تجارت کمیسیون اقتصادی اوراسیا در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک، کالاهایی را که برای تجارت بین اتحادیه و ایران در نظر گرفته شده است را اعلام کرد.
به گزارش اسپوتنیک، ورونیکا نیکیشینا وزیر تجارت کمیسیون اقتصادی اوراسیا گفت: توافقنامه موقت، توافقنامه ای در رابطه با انواع محدود کالاها و سطح محدود آزادی تجاری است. این کار برای آن انجام شده که طرفین بتوانند بالافاصله پس از اعتبار یافتن توافقنامه از آزادی تجاری نفع ببرند. 
وی گفت: اتحادیه اقتصادی اوراسیا گذشت هایی در رابطه با انواع بسیار گوناگونی از کالاها از ایران نایل آمد. در زمینه محصولات کشاورزی باید گوشت گاو، گوشت گوسفند، کره، آب معدنی، غلات و دخانیات را ذکر کرد. در زمینه محصولات صنعتی، صادر کنندگان فولاد، مواد و لوازم آرایش، چوب و مواد جنگلی، تراکتور و اتوبوس نفع خواهند برد.
در تاریخ 17 می، توافقنامه موقت تجارت آزاد بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ایران در جریان کار همایش اقتصادی آستاراخان به امضا رسید.
اتحادیه اقتصادی اوراسیا، اتحادیه اقتصادی بین المللی تشکیل شده از اول ژانویه 2015 بر اساس اتحادیه گمرکی و فضای اقتصادی متحده (بازار مشترک) است. در حال حاضر روسیه، ارمنستان ، بلاروس، قزاقستان و قرقیزستان عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا هستند روسیه از سال 2018 رئیس دوره ای اتحادیه اقتصادی اوراسیا است.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵