کد مطلب : 22969
«نظربایف»: قزاقستان کمترین بدهی خارجی در منطقه را دارد
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳
«نظربایف»: قزاقستان کمترین بدهی خارجی در منطقه را دارد
نخستین رئیس جمهور قزاقستان با اشاره به وضعیت کرونا و مشکلات پیرامونی آن در این کشور گفت: با توجه به منابع مالی موجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی در حال حل شدن است و تنها مزیت ما نسبت به دیگر کشورهای منطقه پائین بودن بدهی خارجی است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «نورسلطان نظربایف» نخستین رئیس جمهور قزاقستان و پیشوای ملت پس از بهبودی کامل در برابر ویروس «کرونا» به مردم این کشور پیام داد.
وی گفت: اپیدمی ویروس «کرونا» تمام کشورهای جهان از جمله قزاقستان را فراگرفته، میلیون‌ها انسان از جمله من مبتلا به این بیماری شدند. از حمایت رؤسای کشورهای مختلف فعالان اجتماعی و سیاسی برای من تشکر می‌کنم.
این مقام قزاق خاطر نشان کرد: علاوه بر این شهروندان قزاقستان نیز در پیام‌های خود در شبکه‌های اجتماعی از من حمایت کردند بنابر این از شما نیز تشکر می‌کنم.
نظربایف گفت: در نتیجه تلاش پزشکان و حمایت شما من بر این بیماری پیروز شدم و به فعالیت حرفه‌ای خود بر گشته‌ام. من سختی‌های این بیماری را احساس کردم و برای تمام مبتلایان صبر، شجاعت و سلامت آرزو می‌کنم.
وی افزود: زمان حساس و دشوار کنونی نه تنها برای مردم قزاقستان بلکه برای تمام بشریت است و در نخستین جبهه‌های این جنگ پزشکان قرار دارند که باید از تلاش آنها قدردانی کرد.
نخستین رئیس جمهور قزاقستان اظهار داشت: تلاش پزشکان ارزشمند است و در آینده هم توجه زیادی برای نیازهای سیستم بهداشتی از جمله اختصاص منابع مالی ارائه خواهد شد. 
این مقام قزاق تصریح کرد: همینطور که مردم قزاقستان می‌داند به ابتکار من انجمن ملی ویژه و ذخایر طلا و مالی تشکیل شد، در حال حاضر این منابع برای مبارزه با اپیدمی و ارائه کمک به فقرا کمک می‌کند. در صورت استفاده مؤثر از منابع مذکور ما می‌توانیم بر دیگر چالش‌ها هم پیروز بشویم. امتیاز قزاقستان در مقایسه با دیگر کشورها این است که ما بدیهی خارجی کمی داریم.
نظربایف خاطر نشان کرد: رئیس جمهور و دولت قزاقستان تمام اقدامات لازم برای حل مسائل فعلی انجام می‌دهند اما اقدامات شخصی هر شهروند نیز مهم است. باید تمام اصول بهداشتی رعایت شود.
وی ادامه داد: به دلیل امیدواری مردم به آینده شهروندان قزاقستان همانند جامعه بین‌المللی بر این چالش پیروز می‌شود. این شعار ما است: «ما با هم هستیم و پیروز خواهیم شد».
این مقام قزاق گفت: برای تمام شهروندان قزاقستان سلامت و سعادت و برای کشورمان صلح و توسعه  آرزو می‌کنم.
شایان ذکر است که نظربایف 2 هفته پیش مبتلا به کرونا شد و روز گذشته سرویس مطبوعاتی نخستین رئیس جمهور از دبهبودی کامل  نظربایف از کرونا خبر دادند.
 
 
Share/Save/Bookmark