کد مطلب : 17839
نظربایف :گروه های تروریستی منهدم شده در خاورمیانه یک چالش جدی برای اورآسیا هستند
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵
نظربایف :گروه های تروریستی منهدم شده در خاورمیانه یک چالش جدی برای اورآسیا هستند
رئیس جمهوری قزاقستان در مورد گروه های تروریستی منهدم شده در خاورمیانه هشدار داد و گفت: باید مراقب بود، گروه های تروریستی منهدم شده می توانند در خاک کشورهای دیگر دوباره فعالیت خود را از سر بگیرند و این یک چالش جدی برای کل اورآسیا است .
 
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ' کازاینفورم ' در روز دوشنبه، نور سلطان نظربایف روز دوشنبه طی سخنانی در آستانه افزود: قدرت های منطقه ای با وجود اختلاف نظر موفق به هماهنگی اقدامات برای مبارزه با داعش در خاورمیانه شدند و گروه های تروریستی اکنون به دنبال نفوذ در کشورها و سرزمین های دیگر هستند.
وی افزود: تروریسم بین المللی نتایج فاجعه باری داشته و برای آن هیچ مرزی وجود ندارد و در حال حاضر هر نقطه از کره زمین می تواند مورد هدف ویرانگر تروریسم بین المللی قرار گیرد.
به گفته نظربایف، از اوایل هزاره سوم تعداد اقدامات تروریستی و نیز کشته شدگان ده برابر افزایش یافته و در سال 2016 میلادی اقدامات تروریستی در 104 کشور روی داده است که این میزان 50 درصد جهان را تشکیل می دهد .
وی افزود: این از لحاظ مقیاس و ابعاد جغرافیایی به آن معنی است که ما در وضعیت جنگ جهانی سوم ، جنگی علیه ترور قرار داریم .
رییس جمهوری قزاقستان خاطر نشان کرد: در حال حاضر ترور از کشورهای در حال توسعه به کشورهای توسعه یافته انتقال می یابد .
نظربایف یادآور شد، بنا به شاخص جهانی تروریسم سال 2015 میلادی بدترین سال برای کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه ( سازمان بین المللی اقتصادی کشورهای توسعه یافته ) از لحاظ تروریسم بوده است و در همان سال 731 حملات تروریستی در 21 کشور از 34 کشور این سازمان روی داده است .
 
 
Share/Save/Bookmark