کد مطلب : 21609
مانور مشترک نظامی در آسیای مرکزی برگزار می‌شود
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱
مانور مشترک نظامی در آسیای مرکزی برگزار می‌شود
مانور مشترک نظامی اواسط سپتامبر ۲۰۱۹ میان نیروهای روسیه و نیروهای نظامی از چین، پاکستان، قرقیزستان، هند، قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان برگزار خواهد شد.
 به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از اینترفاکس، اداره اطلاعات و ارتباطات وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد: مانور فرماندهی- استراتژیکی  "مرکز - 2019" ، که در آن حدود 128000 سرباز شرکت خواهند کرد، از 16 تا 21 سپتامبر برگزار می‌شود.
در این بیانیه آمده است: برای انجام این مانور مشترک، نیروهای نظامی جمهوری خلق چین، جمهوری اسلامی پاکستان، جمهوری قرقیزستان، جمهوری هند، جمهوری قزاقستان، جمهوری تاجیکستان و جمهوری ازبکستان در این تمرینات شرکت خواهند کرد.
این بیانیه افزود: درمجموع، حدود 128 هزار پرسنل نظامی، بیش از 20 هزار واحد سلاح و تجهیزات نظامی، حدود 600 هواپیما و حداکثر 15 کشتی و ناو پشتیبانی در این مانور مشترک شرکت دارند. در بخش عملیاتی در زمین‌های آموزشی دونگوز، توتسکی، آداناک در بخش اروپایی فدراسیون روسیه، تا 12 هزار و 950 نفر سرباز (از این تعداد تا 10700 پرسنل نظامی فدراسیون روسیه و تا 2250 سرباز خارجی خواهند بود) ، 250 تانک و تا 450 خودرو نظامی ناوگان پیاده نظام و زرهی و تا 200 دستگاه سیستم های توپخانه و موشک‌های پرتاب چندگانه درگیر خواهند بود.
این اداره خاطرنشان کرد: این رزمایش‌ها مطابق برنامه آموزشی نیروهای مسلح فدراسیون روسیه برای سال 2019 و با هدایت رئیس ستادکل نیروهای مسلح فدراسیون روسیه - معاون اول وزیر دفاع ارتش ژنرال والری گراسیموف انجام خواهد شد.
بر اساس اعلام وزارت دفاع، مانور امنیتی "مرکز - 2019" SKSU آخرین مرحله از مجموعه فعالیت‌های مربوط به آموزش عملیاتی (رزمی) نیروهای مسلح فدراسیون روسیه در سال جاری است.
اهداف اصلی این مانور بررسی سطح آمادگی نیروهای نظامی و یگان‌های کنترل نظامی ناحیه مرکزی نظامی، ستادهای فرماندهی نیروهای نظامی در فرماندهی و کنترل گروه بندی ویژه نیروها، تمرین دادن فرماندهان و پرسنل در امر فرماندهی و کنترل نیروها  و افزایش سازگاری متقابل و سطح تعامل مشترک در حل مسائل مشترک در زمینه حفظ صلح، حفاظت از منافع و تأمین امنیت در منطقه آسیای مرکزی، نشان دادن آمادگی نیروهای مسلح فدراسیون روسیه و کشورهای منطقه آسیای مرکزی برای حمایت از منافع ملی است.
مانور"مرکز - 2019" در دو مرحله برگزار خواهد شد، که در اولین مرحله، یگان‌های فرماندهی و کنترل ارتش، در متن شرایط نظامی و سیاسی ایجاد شده برای مانور، موضوعات مربوط به کنترل نیروها را در مبارزه با تروریسم بین المللی، دفع حملات هوایی و انجام شناسایی و فعالیت‌های جستجو و دفاعی را انجام خواهند داد.
در مرحله دوم، فرماندهان و پرسنل مسائل مربوط به مدیریت واحدهای گروه بندی سربازان (نیروها) را به هنگام انجام یک حمله گسترده نظامی و انجام عملیات تهاجمی برای شکست یک دشمن فرضی بررسی و انجام خواهند داد.
مانور نیروهای ناوگان خزر در راستای کمک به نیروهای زمینی در امتداد ساحل، دفاع از ارتباطات دریایی و مناطق فعالیت اقتصادی دریایی در محدوده دریای خزر انجام خواهد شد
 
 
Share/Save/Bookmark