کد مطلب : 18900
روسیه پروازهای یک شرکت تاجیکستان را متوقف کرد
دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۶
وزارت حمل و نقل روسیه پروازهای مسافربری شرکت هواپیمایی سامان ایر تاجیکستان به 9 شهر روسیه را متوقف کرد.
به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی روسی ار.ب.کا، براین اساس، پروازهای مسافربری شرکت هوایی سامان ایر تاجیکستان از شهر دوشنبه به مقصد شهرهای یکاترینبورگ، ایرکوتسک، قازان، کراسنادار، کراسنایارسک، سنت پترزبورگ و سوچی و از شهر خجند به قازان و سن پترزبورگ متوقف شده است.
خبرگزاری اینترفاکس به نقل از عزیز نبی زاده رییس آژانس هواپیمایی تاجیکستان، نوشت: دوشنبه در برابر تصمیم وزارت حمل و نقل روسیه، تدابیر متقابل اتخاذ خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، ماجرای توقف مسافرت های هوایی میان روسیه و تاجیکستان یک و نیم سال پیش توسط روسیه کلید خورد و این کشور با اعلام مطابقت نداشتن شرایط پروازی برخی هواپیماهای شرکت سامان ایر تاجیکستان با معیارهای بین المللی، محدودیت هایی را بر این شرکت اعمال کرد.
طرف تاجیک پس از این ماجرا به خطوط هوایی اورال روسیه اعلام کرد که اجازه فروش بلیت بازگشت از تاجیکستان به چند مقصد مختلف در روسیه را ندارد.
طرف تاجیک تصمیم خود را اینگونه توجیه کرد که چون شرکت های هوایی این کشور اجازه پرواز به چند شهر روسیه را ندارند بنابراین، شرکت اورال روسیه نیز نمی تواند از تاجیکستان به چند شهر روسیه مسافر جابجا کند چرا که در غیر اینصورت، منافع دوشنبه زیر پا گذاشته می شود.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵