کد مطلب : 20060
دستور اردوغان به وزرایش برای مشورت نگرفتن از شرکت آمریکایی مک کینزی
يکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۴
دستور اردوغان به وزرایش برای مشورت نگرفتن از شرکت آمریکایی مک کینزی
در پی اعتراض شدید درباره مشورت اعضای کابینه ترکیه با یک شرکت آمریکایی، اردوغان به وزرای کابینه‌اش دستور داد که از شرکت مک کینزی توصیه و پیشنهادات دریافت نکنند.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه گفت: من به تمام دوستان وزرایم اعلام کردم که از شرکت مشاوره مک کینزی توصیه و مشورت دریافت نکنند. احتیاجی برای این کار وجود ندارد. ما خودمان می‌توانیم از پس مشکلات‌مان برآییم.
این در حالی است که به تازگی حزب مردم جمهوری‌خواه و حزب خوب، دو حزب اپوزیسیون ترکیه نسبت به مشورت گرفتن اعضای کابینه از یک شرکت آمریکایی انتقاد کرده بودند.
به تازگی وزارت دارایی و خزانه‌داری ترکیه اعلام کرده که این وزارتخانه از سرویس‌های مشورتی مانند شرکت مک کینزی توصیه‌ها و مشورت‌هایی دریافت می‌کند.
کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه ترکیه گفت: اکنون دولت اعلام می‌کند که یک شرکت باید برای ترکیه هر سه ماه یک بار توصیه‌ها و گزارش‌های مشورتی فراهم کند زیرا به مردم و موسسات داخلی اعتمادی ندارند. آن‌ها با مک کینزی توافق کرده‌اند.
مرال آکشنر، رییس حزب خوب نیز با انتقاد از دریافت توصیه و مشورت از این شرکت توسط کابینه اردوغان گفت: برنامه جدید اقتصادی ترکیه که توسط برات آلبایراک، داماد اردوغان و وزیر دارایی و خزانه‌داری کشور منتشر شده است، برنامه صندوق بین‌المللی پول بود. 
روز گذشته اردوغان اعلام کرد که ترکیه اصلاحات بزرگ و تغییرات گسترده‌ای را در زمان بسیار کوتاه برای مقابله با مشکلات اعمال کرده است.
رییس جمهور ترکیه از شهروندان این کشور خواست که مغازه‌هایی که قیمت‌های را به طرز غیر معمول به دلیل کاهش شدید ارزش پول ترکیه افزایش دهند، گزارش دهند و گفت: در صورت لزوم دولت در این حوزه وارد خواهد شد. ما اجازه نخواهیم داد که مردم کشورمان با چنین مشکلاتی روبه‌رو شوند
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵