کد مطلب : 17730
پس از 23 سال؛
شهردار آنکارا به درخواست اردوغان استعفا کرد
يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
شهردار آنکارا به درخواست اردوغان استعفا کرد
شهردار آنکارار به دستور رئیس جمهوری ترکیه از سمتش کناره‌گیری کرد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه که به دنبال احیای "حزب عدالت و توسعه" پیش از انتخابات ۲۰۱۹ است به "ملیح گوکچک"، شهردار آنکارا دستور داد تا از سمتش استعفا دهد.
وی که از وفاداران اردوغان به شمار می‌رود برای مدت ۲۳ سال مسئول پایتخت ترکیه بود درباره کناره‌گیری‌اش گفت: من به نفع کشور عمل می‌کنم و به دستور اردوغان از سمتم به عنوان شهردار آنکارا استعفا می‌دهم.
وی که از اعضای حزب حاکم عدالت و توسعه است در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: من سر تعظیم در مقابل خواسته رجب طیب اردوغان فرود می‌آورم نه به این دلیل که موفق عمل نکردم یا اینکه خسته شدم بلکه به این دلیل که می‌دانم اردوغان می‌تواند اوضاع کشور را بهتر کند.
هنوز جانشینی برای شهردار آنکارا انتخاب نشده است.
اردوغان مکررا گفته که حزبش پیش از برگزاری انتخابات ۲۰۱۹ نیازمند تغییرات بسیار زیاد است.
وی در اوت سال جاری میلادی گفته بود که همقطاران موفقش شامل شهرداران، نمایندگان پارلمان و مقام‌های منطقه‌ای حزب باید در پست‌ها و سمت‌هایشان بمانند اما آنهایی که خسته و ضعیف هستند باید برکنار شوند.
چندین شهردار از آن زمان تا به امروز از سمت‌هایشان استعفا کردند که شامل قدیر توپباس، شهردار استانبول نیز می‌شود که ماه گذشته میلادی و پس از ۱۳ سال در این سمت، استعفا کرد.
ترکیه قرار است در مارس ۲۰۱۹ شاهد انتخابات شهرداری‌ها باشد و بعد از آن انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در نوامبر همان سال برگزار می‌شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵