کد مطلب : 20790
نیروهای مسلح تاجیکستان؛ ضامن حفظ استقلال کشور
يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰
نیروهای مسلح تاجیکستان؛ ضامن حفظ استقلال کشور
رییس جمهوری تاجیکستان تاکید کرد نیروهای مسلح این کشور ضامن حفظ استقلال، تمامیت ارضی وامنیت این جمهوری هستند.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان، امامعلی رحمان طی سخنانی درمراسم بیست و ششمین سالگرد تاسیس نیروهای مسلح کشورش در دوشنبه برضرورت ارتقاع توان دفاعی این نیروها تاکید کرد.
وی گفته است که طی این مدت بیش از5 هزار نفر ازجوانان تاجیک دوره های آموزش علوم نظامی را در دانشگاهها و مراکزآموزشی تاجیکستان ودیگر کشورهای جهان فرا گرفته اند.  همچنین 600 نفر موفق به دانش آموزی درآکادمی نظامی کشورهای مختلف شده اند. 90 درصد ازافسرانی که درنیروهای مسلح تاجیکستان خدمت می کنند، متخصصان حرفه ای نظامی می باشند. درحال حاضر1 هزار و400 نفر در آموزشگاه ودانشکده نظامی وزارت دفاع تاجیکستان مشغول آموزش علوم نظامی هستند که هرسال 350 نفرازاین دو مرکزمدارک دانش آموختگی دریافت می کنند.
 ازسوی دیگرهمه ساله بیش از200 نفراز جوانان تاجیک برای تحصیل به مراکز آموزشی نظامی کشورهای خارجی اعزام می شوند و150 تن نیزدوره های دانش افزای را فرا می گیرند.
رحمان با تبریک سال روزتاسیس نیروهای مسلح تاجیکستان گفته است که در برابرتهدیدات فزاینده امنیتی که ناشی از اوضاع افغانستان است وتحرکات گروههای تروریستی باید برای ارتقا توان رزمی و دفاعی نیروهای نظامی تاجیکستان اقدام کرد.
 
Share/Save/Bookmark